Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Jaw.pl: Obserwator – "sędzia może być kibicem"

Szczakowianka Jaworzno zremisowała w Wodzisławiu Śląskim z Odrą 1:1. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie okoliczności w jakich doszło do remisu. Negatywnymi bohaterami spotkania była trójka sędziowska w składzie: sędziowie liniowi Grzegorz Wiercioch i Sebastian Witulski oraz arbiter główny spotkania Marek Serwaczak.

O ile pierwsza połowa meczu była sędziowana na dobrym poziomie, to w drugiej sytuacja obróciła się o 180 stopni. Do przerwy Szczakowianka prowadziła 1:0 po golu Józefa Misztala. Niestety, podczas przerwy doszło do ekscesów chuligańskich z udziałem kibiców Odry i Szczakowianki. Zaraz na początku drugiej połowy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Ariel Dzionsko. Tu akurat arbiter się nie mylił, bo faul Dzionski zasługiwał na taką karę. Szczakowianka broniła wyniku i konsekwentnie utrzymywała prowadzenie do 90 minuty. Wtedy to zaczęły się popisy w wykonaniu sędziów spotkania. W 90. minucie w pole karne „Szczaksy” wpadł Krupa, który strzelił bramkę wyrównującą. Problem w tym, że wcześniej zagrał ręką, czego sędzia nie zauważył. Z arbitrem dyskutował Piotr Adamek, który nie zgadzając się z jego decyzją otrzymał drugą żółtą kartkę i też wyleciał z boiska. Za protesty na trybuny został odesłany trener Radosław Gabiga. Co ciekawe, arbiter Serwaczak najpierw doliczył do regulaminowego czasu gry 4 minuty, po czym, kilka chwil później po raz drugi pokazał, że dolicza jeszcze 8 minut. Mimo wszystko Szczakowiance udało się obronić wynik i wywalczyć jeden punkt. Po meczu pojawiło się jeszcze więcej kontrowersji. Piłkarze i trenerzy Szczakowianki rozmawiali z obserwatorem spotkania, Stanisławem Kowalewskim, który przyznał, że przy golu wyrównującym było zagranie ręką. Obserwator nie widział również nic złego w fakcie, że po spotkaniu porządkowi przekazywali koszulki z napisem „Służba Porządkowa” kibicom z sektora gospodarzy, którzy zaraz po tym wbiegli na boisko i oddzielali arbitrów od piłkarzy. Obserwator Kowalewski przyznał, że widział, jak służby porządkowe podburzają kibiców. Co ciekawe, obserwator nie widzi nic złego w fakcie, że mecze Szczakowianki sędziował arbiter, który na co dzień jest kibicem Odry Opole – czyli jednego z rywali „Szczaksy” w walce o awans do II ligi. Słowa z ust obserwatora są kontrowersyjne – arbiter ma prawo być kibicem piłkarskim. Czy w takim przypadku również? I na koniec – komentarz obserwatora co do poziomu sędziowania w tym meczu. Smaczku dodaje fakt, że sędziowie, którzy dostają negatywne opinie za sędziowanie na koniec sezonu awansują klasę wyżej... Na koniec warto odnieść się jeszcze do sprostowania na stronie Odry Wodzisław, gdzie czytamy „Po zakończeniu meczu przeszli samych siebie (Szczakowianka – przyp. red.) - nie spodziewaliśmy się, że kilkunastu najgorszych chuliganów z Jaworzna biega w koszulkach piłkarzy po murawie”. Na materiale wideo widać ewidentnie, jak z sektora gospodarzy nagle na murawę wbiega kilka osób – bynajmniej nie w strojach Szczakowianki. Szczakowianka zapowiedziała już, że będzie składać protesty. Te zapewne, jak to zwykle bywa – skutku nie przyniosą.

Materiał video: Sędziowski skandal w Wodzisławiu. Obserwator – "sędzia może być kibicem"

danilo88 Wysłano: 17 września 2012; 18:59

żaden z kibiców z Jaworzna nie wybiegł z tego zadupia my w porównaniu z kibicami z odry panowaliśmy nad sytuacja w młynie to nie nasi kibice biegali po boisku , nasi kibice maja kulturę i pierwsi nie obrażają dopingowlismy nasza drużynę i dlatego zostaliśmy zaatakowani a później obrażani przez zorganizowane grupy z odry prawda jest ze kibice odry zamieniali się koszulkami z osobami pilnujsacymi bo do nas tez tacy podchodzili i prowokowali słownie nic dodać nic ując totalny szok na drugi raz jak odra będzie grała na afiszach nie pisać m zapraszamy na mecz a na horror w dwóch aktach