SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 27.09.2019; 00:46; źródło: własne

Hit jesieni przy Krakowskiej!

Ogromne emocje czekają nas w niedzielę przy Krakowskiej. Szczakowianka w hicie jesieni zmierzy się z Podlesianką Katowice. W trakcie spotkania trwać będzie akcja charytatywna, podczas której będą zbierane środki na rehabilitację małej Julki Pajor.

Podlesianka latem była wymieniana jako główny rywal Szczakowianki w walce o awans do IV ligi. W ubiegłym sezonie katowiczanie byli o krok od wygrania rozgrywek, ale ostatecznie – podobnie jak Biało-Czerwoni – musieli zadowolić się drugim miejscem. Latem ekipa z Katowice wzmocniła swój skład, ale na początku rozgrywek nie wszystko układa się po jej myśli. Po ośmiu kolejkach Podlesianka traci już 7 punktów do jaworznian i zajmuje 4. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 5 zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę.

Ostatni raz obie ekipy mierzyły się ze sobą w IV lidze w sezonie 2014/15. Jesienią w Katowicach ekipa z Podlesia wygrała 1:0, natomiast w Jaworznie – przy Kościuszki – lepsza była, Szczakowianka, która zwyciężyła 1:0. Niestety w jaworznickim zespole zagrał wówczas nieuprawiony zawodnik, gości ostateczni otrzymali więc walkower. Wcześniej obie drużyny grywały ze sobą regularnie w latach 2008-2010 i wówczas to Szczakowianka wygrała wszystkie cztery pojedynki.

W niedzielę Podlesianka będzie musiała radzić sobie bez swojej największej gwiazdy i bohatera najgłośniejszego letniego transferu – Seweryna Gancarczyka, który pauzuje za czerwoną kartkę. To oczywiście duże osłabienie katowickiego zespołu, ale w jego kadrze pozostaje wielu świetnych zawodników, którzy zrobią wszystko by pokrzyżować plany Drwalom.

Niedzielny mecz odbywać się będzie pod hasłem „Gramy dla Julki” i połączony będzie z akcją charytatywną. Podczas spotkania na trybunach odbywać się będzie zbiórka środków na rzecz Julki Pajor, która od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą. Mimo swoich problemów Julka razem ze swoją rodziną dzielnie kibicuje jaworznickim Drwalom i teraz chcemy odwdzięczyć się jej za całe wsparcie. Każdy chętny będzie mógł dorzucić się do puszki i pomóc w leczeniu i rehabilitacji Julki. Na wszystkich ofiarodawców czekać będzie gorąca herbata i słodka niespodzianka. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie i zachęcamy do wsparcia Julki i Biało-Czerwonych. Początek meczu na Stadionie Miejskim w niedzielę o godzinie 15:30.

 

Facebook grafika

Odżywki PL - Odżywki
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.