Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Dotkliwa porażka w Głubczycach. Beniaminek lepszy od jaworznian

Rafał Bzowski; 14.04.2013; 18:24; źródło: Własne/Fot: Zbigniew Abramczyk

Dotkliwa porażka w Głubczycach. Beniaminek lepszy od jaworznian

Nie tak wyobrażali sobie sobotnie popołudnie zawodnicy, sztab szkoleniowy jak i kibice Szczakowianki Jaworzno. Wszyscy jechali do Głubczyc z nadzieją na trzy punkty – boisko szybko jednak zweryfikowało te plany i biało-czerwoni ponieśli pierwszą porażkę tej wiosny, przegrywając 2:0 (1:0).

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Radosława Gabigi, którzy w ciągu zaledwie trzech minut przeprowadzili dwie groźne akcje. Niestety po żadnej z nich, piłka nie znalazła drogi do bramki, a jak mówi stare piłkarskie porzekadło „niewykorzystane okazje lubią się mścić …” i nie inaczej było tym razem. Żeby znaleźć jego zastosowanie w praktyce, zawodnicy Polonii Głubczyce potrzebowali zaledwie dwóch minut. Wtedy to Łukasz Bawoł wykorzystał gapiostwo i błąd obrony Szczakowianki i otworzył wynik spotkania. Taki wynik, mimo wielu prób ze strony jaworznian nie uległ zmianie i do szatni biało-czerwoni schodzili z bagażem jednej bramki. W przerwie z ust trenera, Radosława Gabigi musiało polecieć w kierunku swoich podopiecznych nieco gorzkich i ostrych słów, ponieważ drugą odsłonę jaworznianie rozpoczęli nieco żwawiej. Ich próby jednak były tego dnia nadzwyczaj nieskuteczne, a chcąc ratować choć jeden punkt szkoleniowiec Szczakowianki zdecydował ostatnie minuty grać zaledwie dwoma obrońcami. Decyzja ta była o tyle przemyślana i rozsądna, co i niezwykle ryzykowna zwłaszcza na tak nierównym i trudnym w grze boisku. Podjęte ryzyko tym razem się nie opłaciło, bowiem wystarczyła jedna mocna piłka w kierunku bramki jaworznian, piłka skozłowała przed obrońcą Szczakowianki i Łukasz Bawoł ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki i po raz kolejny nie zawiódł swoich kibiców, kierując piłkę pod nogami interweniującego Krzysztofa Smoka.

Polonia Głubczyce – Szczakowianka Jaworzno 2:0 (1:0)
Bawoł x2

Szczakowianka Jaworzno:
Smok – Dzionsko (75. Świerkowski), Szwarga, Wawrzyniak, Franiel (60. Fraś) – Sierczyński (45. Mużyłowski), Skórski, Mróz (70. Bernaś), Misztal – Sieniawski, Krakowski
Polonia Głubczyce: Kosut - Wiciak, Jamuła, Machi B., Machi M., Czarnecki, Złoczowski, Wanat, Góra, Frydryk, Bawoł

Widzów: 150 osób
Żółte kartki: Szwarga, Skórski, Mróz, Fraś
Sędziował: Wojciech Białowąs

adi Wysłano: 14 kwietnia 2013; 19:34

Czyżby wróciły wahania formy z jesieni? raz dobry mecz aby za tydzień zapomnieć jak się gra w piłkę i przegrać? koncentracja i jeszcze raz koncentracja a każdego przeciwnika traktować jak lidera bo czucie się bohaterami po jednym meczu wielu w historii zgubiła. Oby to ostatnia taka wpadka w tym sezonie i konsekwentnie zbierać punkty. Marzy się jakaś seria zwycięstw z rzędu!