SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 07.02.2018; 12:04; źródło: własne

Dotacja dla Szczakowianki

236 000 zł trafi w tym roku do Szczakowianki w ramach miejskich dotacji. Prezydent zdecydował o podziale środków na poszczególne kluby sportowe.

231 000  złotych w ramach dotacji celowej na rozwój sportu (projekt „Przygotowanie i udział w rozgrywkach ligowych Szczakowianka 2018 – sportowa energia”) oraz 5 000 zł w ramach wsparcia realizacji zadań własnych gminy z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej (zadanie: „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży Szczakowianka 2018”) - takie środki z miasta trafią w tym roku do Biało-Czerwonych. Podobnie jak w minionych latach to właśnie Szczakowianka jest największym beneficjentem dotacji przeznaczonych dla klubów sportowych. Miasto w 2017 roku na rozwój sportu w sumie przeznaczyło kwotę 1 000 000 złotych.

Niestety po raz kolejny dotacja dla Szczakowianki została obcięta w porównaniu do poprzednich lat i jest o ponad 27 000 zł mniejsza niż przed rokiem. Miasto Jaworzno wciąż jednak pozostaje największym sponsorem klubu. Dofinansowanie w ramach wspierania rozwoju sportu może być przeznaczone na realizację programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego, sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej. To w dużej mierze dzięki dotacjom udaje się utrzymać drużynę w IV lidze a także umożliwić działanie grupom młodzieżowym.

Więcej o dotacjach dla klubów sportowych czytaj też:

Extra Jaworzno: Milion na sport

 

Facebook - duży

nauka latania na paralotni skoki ze spadochronem wrocław strefa spadochronowa wrocław
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.