SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 18.12.2019; 16:03; źródło: własne

Brązowa Gwiazdka dla Szczakowianki!

Szkółka piłkarska Szczakowianki znalazła się w gronie klubów wyróżnionych prestiżową Brązową Gwiazdką i Certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Trwający kilka miesięcy proces certyfikacji szkółek piłkarskich dobiegł końca. W poniedziałek w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach władze związkowe przekazały na ręce przedstawicieli klubów symboliczne dyplomy potwierdzające otrzymanie brązowych gwiazdek. Nasz klub reprezentował z ramienia Zarządu Wojciech Baran, który na co dzień dba szczególnie mocno właśnie o grupy młodzieżowe. To duże wyróżnienie dla naszej szkółki, która tym samym dołączyła do najlepszych w kraju.

Szczakowianka do procesu certyfikacji przystąpiła jeszcze w pierwszej połowie roku, latem klub wizytowali przedstawiciele PZPN, a działacze dopilnowali wszelkich formalności i ostatecznie udało się osiągnąć sukces w postaci Brązowej Gwiazdki. Aby uzyskać certyfikat wszystkie ubiegające się o niego szkółki musiały spełnić ściśle określone kryteria dotyczące m.in. kwalifikacji zatrudnionych trenerów, odpowiedniej infrastruktury czy opracowanego programu szkoleniowego.

Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowany oddział szkółki piłkarskiej spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczny, a jego kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. W ramach Programu Certyfikacji oddziały szkółki otrzymają od Polskiego Związku Piłki Nożnej możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki. W sumie w województwie śląskim brązowe gwiazdki otrzymało 431 szkółek.

Otrzymanie Brązowej Gwiazdki wymagało sporej pracy i tutaj warto podkreślić zaangażowanie ze strony Zarządu – zarówno obecnego, jak i poprzedniego (który cały proces zainicjował), trenerów grup młodzieżowych, a także rodziców naszych młodych wychowanków. Dziękujemy wszystkim za pomoc, dzięki której nasza szkółka mogła wskoczyć na wyższy poziom i jeszcze lepiej będzie szkoliła kolejne pokolenia zawodników.

Przy okazji przypominamy, że cały czas trwa nabór do naszych grup młodzieżowych. Szczegóły można uzyskać bezpośrednio u trenerów i koordynatora młodzieży. Numery telefonów znajdziecie Państwo w zakładce Kontakt → Trenerzy Grup Młodzieżowych.

 

Facebook grafika

Leczenie zęba pod mikroskopem Kraków
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.