Lider na zakończenie sezonu

Pierwsza drużyna na zakończenie IV ligi zmierzyła się z rezerwami Zagłębia Sosnowiec w sobotę 10 czerwca. Finał sezonu 2022/23 rozgrywano na boisku w Szczakowej, a stawką tego meczu była pozycja lidera I grupy i ewentualny udział w dogrywce o awans do III ligi. Po dziewięćdziesięciu minutach wszystko stało się jasne. Szczakowianka wygrała spotkanie, jak i została mistrzem grupy pierwszej.

To był bardzo emocjonujący mecz, w którym każda z drużyn mogła przechylić szalę na swoją stronę. W pierwszej połowie od utraty bramek biało-czerwonych ratował słupek, a także doskonała forma bramkarza Dawida Gargasza. Gospodarze nie odpuszczali, sami stwarzając wiele dogodnych sytuacji. Były pozycje sam na sam z golkiperem gości, były minimalne chybienia, a ciekawych rozwiązań można by liczyć w nieskończoność. Po widowiskowej pierwszej połowie wynik został otwarty, co wróżyło kolejne 45 minut świetnego widowiska.

Kluczowe pierwsze minuty drugiej połowy wykorzystaliśmy i już w 52. minucie uzyskali prowadzenie po strzale Bartłomieja Kędzierskiego. Nieprzepisowe zatrzymanie Marcina Smarzyńskiego i wolny tuż przed linią pola karnego to kolejna okazja na podwyższenie prowadzenia. Michał Chrabąszcz przymierzył, ale piłka tylko obiła poprzeczkę bramki. Stały fragment gry w 82. minucie i kolejna bramka Kędzierskiego. Krótkie zagranie z narożnika boiska i strzał z dużego kąta pod poprzeczkę i 2:0 stało się faktem. Dośrodkowanie i główka Marcina Sierczyńskiego to kolejna dogodna sytuacja, tutaj doskonałym refleksem popisał się bramkarz przyjezdnych. Do ostatniego gwizdka wynik już się nie zmienił. Gra całej drużyny podobała się kibicom, którzy wypełnili trybuny stadionu po brzegi. Zwycięstwo Szczakowianki pozwoliło utrzymać pozycję lidera. O mistrzostwo grupy cały czas rywalizowała drużyna Piasta II Gliwice. Szczakowianka i Piast po 30 kolejkach zgromadzili taką samą liczbę punktów – 62. Bilans bramek między tymi drużynami wyszedł na zero, więc o mistrzostwie grupy zadecydował ogólny rozrachunek bramkowy w całym sezonie. Tutaj 36:32 wygrała bezapelacyjnie Szczakowianka Jaworzno.

Przed Drwalami dwa ciężkie mecze barażowe z liderem II grupy. O awans do III ligi podopiecznym Pawła Cygnara przyjdzie się zmierzyć z Unią Turza Śląska. Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę. Cały zespół do walki o awans z całą pewnością stanie zmotywowany.

Myślę, że tę grupę ludzi nie trzeba motywować. Mają bardzo dużą świadomość, a w piłce nożnej chyba to jest nieodzowny element do tego, żeby odpowiednio reagować. na pewno my, jako trenerzy i zawodnicy chcemy się odpowiednio przygotować, ale chcemy tez pokornie do tego wszystkiego podchodzić.