JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzieżowe wzmocnienia Szczakowianki

Latem Szczakowiankę wzmocnili nie tylko zawodnicy z długim doświadczeniem w futbolu. W klubie jak zawsze znalazło się także miejsce dla młodych wilków (czy może raczej Drwali), którzy powalczą ze starszymi kolegami o miejsce w składzie. Witamy w klubie Ksawerego Korfela i Macieja Rydza.

Od dawna wiadomo, że w sporcie połączenie młodości z doświadczeniem potrafi stworzyć prawdziwie wybuchową mieszankę. Niejeden zespół dzięki takiemu połączeniu sięgał po liczne sukcesy. Wierzymy, że podobnie będzie ze Szczakowianką w nadchodzących rozgrywkach. Do zespołu dołączyło latem dwóch bardzo młodych, ale przy tym także utalentowanych zawodników – Ksawery Korfel i Maciej Rydz.

Ksawery dokładnie w sobotę skończy 19 lat i zwykle grywa na pomocy. Do Szczakowianki trafia na zasadzie wypożyczenia z Zagłębia Sosnowiec, z którym związany jest od lat. W poprzednim sezonie grał w barwach GKS-u Tychy na poziomie I ligi wojewódzkiej juniorów i był wyróżniającym się zawodnikiem swojego zespołu, zaliczył też kilka trafień. Wcześniej regularnie grywał w wojewódzkich rozgrywkach młodzieżowych czy to w Zagłębiu czy też GKS-ie Katowice. Liczymy, że teraz pokaże swój spory talent na boiskach IV ligi, razem ze Szczakowianką rozwinie skrzydła i zostanie na dłużej w naszym klubie.

Drugi z naszych młodych nabytków – Maciej Rydz – chociaż ma dopiero 18 lat, to ma już za sobą doświadczenie w grze w IV lidze. Maciek w poprzednim sezonie regularnie grywał w ekipie naszych rywali – Przemszy Siewierz, więc zdążył dobrze zapoznać się z ligowymi realiami. Zdobył też jedną bramkę, trafiając do siatki w meczu z Unią Rędziny. Maciek związany jest od lat z Zagłębiem Sosnowiec, ale sporo grywał na wypożyczeniach w barwach RKS-u Grodziec. Podobnie jak Ksawery grał też na szczeblu I ligi wojewódzkiej juniorów. W sparingach zwykle walczył na boku obrony i pokazał się z dobrej strony, co jest dobrym zwiastunem przed ligą.

Serdecznie witamy w Szczakowiance i życzymy samych sukcesów!

Podobne wpisy

Glutamina - https://www.empegraf.pl - Glutamina