Kolejny wygrany sparing

Szczakowianka w sobotę rozegrała już piąty tego lata mecz kontrolny. Biało-Czerwoni ograli pewnie 5:1 zespół Unii Racibórz.

Szczakowianka cały czas buduję formę i rozgrywa mecze kontrolne. Kolejnym rywalem jaworznickich Drwali był beniaminek IV ligi Unia Racibórz. Goście prezentowali dość agresywną piłkę, ale nie byli w stanie zatrzymać podopiecznych trenera Pawła Cygnara.

Szczakowianka od początku prowadziła grę i szybko udokumentowała to trafieniem. Już w 9. minucie Jakub Sewerin skutecznie wykończył akcję zainicjowaną przez Mateusza Budaka i otworzył wynik spotkania. Zaledwie kilka minut później w sporym zamieszaniu w polu karnym Mateusz Wawoczny zachował zimną krew, zagrał do Mikołaja Gądka, który bez problemów wpakował piłkę do siatki. Unia próbowała na to odpowiedzieć, ale nie potrafiła zaskoczyć jaworznickiej defensywy. Tymczasem Drwale w tej części gry raz jeszcze pokonali bramkarza. Po akcji lewą stroną Jakub Sewerin dośrodkował w pole karne, a tam golkipera uprzedził Konrad Kumor i wpisał się na listę strzelców.

Drugą połowę Szczakowianka rozpoczęła od… bramki. Po fatalnym zagraniu defensorów Unii Maciej Małkowski przejął piłkę tuż przed polem karnym i momentalnie zdecydował się na strzał, pakując piłkę do siatki tuż przy słupku. Gospodarze mogli już pozwolić sobie na spory luz i dość regularnie przedzierali się pod bramkę rywali. Unia potrafiła na to odpowiedzieć tylko jednym trafieniem po szybkiej akcji. Na kwadrans przed końcem Biało-Czerwoni zdobyli swoje piąte trafienie. Marcin Smarzyński posłał świetną piłkę do Bartłomieja Kędzierskiego, który z bliska ustalił wynik na 5:1.

Dla Szczakowianki była to już czwarta wygrana tego lata. IV liga startuje za dwa tygodnie, a zespół jest już niemal gotowy do walki o ligowe punkty. Przygotowania do rozgrywek są dosłownie na ostatniej prostej. W niedzielę 7 sierpnia Szczakowianka rozegra ostatni mecz kontrolny. Tym razem rywalem Drwali będzie ekipa Zagłębia Sosnowiec. Zapowiada się bardzo trudny i wartościowy pojedynek. Mecz zostanie rozegrany w Sosnowcu o godzinie 10:00.

Szczakowianka Jaworzno – Unia Racibórz 5:1 (3:0)

(Sewerin 9, Gądek 19, Kumor 31, M. Małkowski 47, Kędzierski 75)

Szczakowianka: Stanek (68. Gargasz) – Testowany 1, Testowany 2 (57. Testowany 3), Bochenek (46. Testowany 4), Testowany 5 – Kumor (46. Kędzierski), Wawoczny (75. Kumor), Gądek (46. M. Małkowski), Leś (46. Testowany 6) – Budak (46. Smarzyński), Sewerin (75. Budak)