Orzeł pokonany

W sobotę Szczakowianka dopisała do swojego konta już siódme tej zimy zwycięstwo. Biało-Czerwoni w meczu kontrolnym pokonali 3:1 zespół Orła Łękawica.

Kolejnym rywalem jaworznickich Drwali w tym okresie przygotowawczym był zespół Orła Łękawica, który na co dzień gra w II grupie IV ligi. Po rundzie jesiennej zespół zajmuje wysokie 5. miejsce.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Mateusz Wawoczny został sfaulowany w polu karnym i sam zdecydował się wykonać rzut karny, zamieniając go na bramkę. Orzeł próbował się odgryzać i nawet ostemplował słupek, ale nie był w stanie trafić do siatki. Tymczasem Szczakowianka konsekwentnie grała swoje i w 27. minucie podwyższyła wynik. Jaworznianie przeprowadzili bardzo składną akcję. Po przerzucie piłki na prawą stronę Mateusz Budak uruchomił Mateusza Wawocznego, który zagrał wzdłuż bramki, a całą akcję celnym strzałem wykończył Maksymilian Leś. Parę chwil później po przejęciu piłki na połowie rywali, futbolówka trafiła do Marcina Smarzyńskiego a ten soczystym strzałem podwyższył na 3:0. Przed przerwą po rzucie wolnym Kamil Bochenek korzystając z niepewnej postawy obrońców wpakował piłkę do siatki, ale arbiter uznał, że jaworznicki defensor był na pozycji spalonej i nie uznał tej bramki.

W drugiej połowie Orzeł od samego początku próbował walczyć o odrobienie strat. Ekipa z Łękawicy wywalczyła sobie rzut karny, który na bramkę zamienił Szymon Byrtek. W kolejnych minutach oba zespoły starały się atakować. Drwale mieli kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku, ale zabrakło im nieco skuteczności. Orzeł nie potrafił już przełamać jaworznickiej defensywy, wynik nie uległ więc zmianie, a Szczakowianka wygrała 3:1.

Szczakowianka jest już na ostatniej prostej przed startem rozgrywek. Biało-Czerwoni zimą mogą pochwalić się rewelacyjnym bilansem – wygrali bowiem wszystkie siedem rozegranych spotkań. Za dwa tygodnie 12 marca ruszają rozgrywki IV ligi śląskiej. Tego dnia o godzinie 11:00 podopieczni trenera Cygnara zagrają na wyjeździe z Rozwojem Katowice. Tymczasem jednak nasz zespół czeka jeszcze próba generalna – mecz kontrolny z teoretycznie najsilniejszym zimowym rywalem – Odrą Wodzisław. Odra gra na co dzień w III lidze i po rundzie jesiennej zajmuje 9. lokatę. Ostatnio głośno było o problemach tej ekipy, ale na pewno nie ma co liczyć na łatwy pojedynek. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Wodzisławiu w sobotę o godzinie 11:00.

Szczakowianka Jaworzno – Orzeł Łękawica 3:1 (3:0)

(Wawoczny 3-k., Leś 27, Smarzyński 34 – Byrtek 52)

Szczakowianka: Gargasz – Kumor, Statkiewicz (63. Bruzda), Bochenek, Małkowski – Budak (46. Cygnar), Gądek, Wawoczny, Leś (68. Jaromin) – Sewerin, Smarzyński (75. Szumski)