JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzi Drwale wygrywają turniej w Rzeszotarach!

Bardzo udany początek wakacji zanotowali młodzi piłkarze Szczakowianki z drużny Orlików. Biało-Czerwoni wygrali mocno obsadzony turniej SOCCER TEMPO CUP 2021 rozgrywany w Rzeszotarach.

Orliki Szczakowianki prowadzone przez trenerów Piotra i Pawła Szczotkę w idealny wręcz sposób rozpoczęły tegoroczne wakacje. Młodzi Drwale wystartowali w turnieju piłkarskim SOCCER TEMPO CUP 2021. Na stadionie w Rzeszotarach rywalizowało w sumie osiem zespołów z rocznika 2010 i młodsi. Rywalizacja toczyła równocześnie na czterech boiskach.

Na początku zespoły zmierzyły się w grupie eliminacyjnej. W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwoni mierzyli się z Radziszowianką. Nasi chłopcy prowadzili już 2:0, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. W drugiej kolejce Szczakowianka po zaciętym spotkaniu uległa ekipie Stadionu Śląskiego 2:3. Potem jednak Młodzi Drwale nie zamierzali już tracić punktów. Na początek ograli Milenium Skawina 4:2, następnie pokonali dwie ekipy z Krakowa – Cracovię 3:2 i Hutnika 8:4. W szóstej kolejce Biało-Czerwoni ograli 2:0 gospodarzy – Tempo Rzeszotary, a na koniec zmagań eliminacyjnych zwyciężyli 4:2 z Kmitą Zabierzów. Ostatecznie Szczakowianka zajęła 3. miejsce w grupie eliminacyjnej i awansowała do Ligi Mistrzów, w której pokazał prawdziwą klasę.

W turnieju finałowym nasz zespół wziął udany rewanż na ekipie Stadionu Śląskiego i pokonał rywali 2:1. W kolejnym spotkaniu również 2:1 ograł Radziszowiankę. Wreszcie w ostatnim meczu uległ 1:2 Milenium, ale i tak nie dał się już dogonić rywalom. Szczakowianka ostatecznie triumfowała w Lidze Mistrzów i wygrała całe rozgrywki.

MVP turnieju został Franciszek Kozanecki z Radziszowianki, najlepszym strzelcem Konrad Drabik ze Szczakowianki, najlepszym bramkarzem z kolei Hubert Majcher z Milenium Skawina. Każdy zespół otrzymał okazały puchar, wyróżnieni indywidualnie zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, a każdy zawodnik dostał pamiątkowy pucharek-statuetkę i worek nagród niespodzianek od formy Studio Siedem. Nagrody wręczał prezes Tempa Rzeszotary Józef Dymanus, a także gość specjalny – prezes Podokręgu Myślenice MZPN Maciej Górka. Co ciekawe cała impreza połączona była z symbolicznym otwarciem Strefy Sportu i Rekreacji w Rzeszotarach. Gratulujemy naszym zawodnikom fantastycznej postawy i wygrania całej imprezy! Dziękujemy rodzicom za wyjątkowo gorący doping i wsparcie podczas turnieju!

Serdecznie dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i wzorową organizację! Warto tutaj dodać, że cały turniej trwał kilka godzin i odbywał się w świetnej atmosferze. Oprócz tego, że na boisku toczyła się zawzięta rywalizacja, można też było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Tempo i Gminę Świątniki Górne. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w całej imprezie. 

Wyniki turnieju 

Faza grupowa

1. kolejka:

Stadion Śląski Chorzów – Milenium Skawina 2-1, Szczakowianka Jaworzno – Radziszowianka 2-2, Cracovia – Kmita Zabierzów 1-1, Hutnik Kraków – Tempo Rzeszotary 1-3.

2. kolejka:

Milenium – Tempo 4-2, Kmita – Hutnik 2-1, Radziszowianka – Cracovia 5-0, Stadion Śląski – Szczakowianka 3-2.

3 kolejka:

Szczakowianka – Milenium 4-2, Cracovia – Stadion Śląski 1-5, Hutnik – Radziszowianka 0-6, Tempo -Kmita 0-4.

4. kolejka:

Milenium – Kmita 3-0, Radziszowianka – Tempo 3-0, Stadion Śląski – Hutnik 9-0, Szczakowianka – Cracovia 3-2.

5. kolejka:

Cracovia – Milenium 0-3, Hutnik – Szczakowianka 4-8, Tempo – Stadion Śląski 0-3, Kmita – Radziszowianka 2-7.

6. kolejka:

Milenium – Radziszowianka 1-3, Stadion Śląski – Kmita 3-1, Szczakowianka – Tempo 2-0, Cracovia – Hutnik 1-4.

7. kolejka:

Hutnik – Milenium 3-3, Tempo – Cracovia 1-3, Kmita – Szczakowianka 2-4, Radziszowianka – Stadion Śląski 2-1.

Końcowa tabela eliminacji:

1.Radziszowianka 19 pkt, bramki 28-6

2. Stadion Śląski 18 pkt, bramki 26-7

3. Szczakowianka 16 pkt, bramki 25-15

4. Milenium 10 pkt, bramki 17-14

5. Kmita 7 pkt, bramki 12-16

6. Cracovia 4 pkt, bramki 8-22

7. Hutnik 4 pkt, bramki 13-22

8. Tempo 3 pkt, bramki 6-20

 

Mecze finałowe LIGI MISTRZÓW

Radziszowianka – Milenium 1-1, Stadion Śląski – Szczakowianka 1-2, Radziszowianka – Szczakowianka 1-2, Milenium – Stadion Śląski 1-2, Radziszowianka – Stadion Śląski 4-1, Szczakowianka – Milenium 1-2.

Końcowa tabela LIGI MISTRZÓW:

1. Szczakowianka 6 pkt, bramki 5-4

2. Radziszowianka 4 pkt, bramki 6-4

3. Milenium 4 pkt, bramki 4-4

4. Stadion Śląski 3 pkt, bramki 4-7.

FOTO: Fotopstryki – Grzegorz Jania

Podobne wpisy

Nowy serwis o śnie sekretysnu.pl