JSP Szczakowianka Jaworzno

Nieudane zmagania Młodych Drwali

Pechowy weekend zaliczyła nasza młodzież, która musiała w swoich grupach wiekowych uznać wyższość większości rywali. Jak co tydzień przedstawiamy co działo się na poszczególnych boiskach.

Tradycyjnie zaczynamy od najstarszego rocznika, który walczy na co dzień w II lidze wojewódzkiej A1, grupie spadkowej. Piłkarze prowadzeni przez Grzegorza Stadlera na własnym boisku musieli uznać wyższość mocnej Siemianowiczanki, która minimalnie wygrała z Młodymi Drwalami 0:1. Aktualnie zespół grający w Szczakowej zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. W nadchodzącej kolejce zespół czeka przerwa by potem podjąć na słynnej Kocinie – Górnik 09 Mysłowice.

Drużyna Mirosława Dąbrowskiego, grająca w sosnowieckiej IV lidze D1, rozegrała wyrównane spotkanie z Salosem Dąbrowa Górnicza, które zakończyło się wynikiem 2:2. Młodzi adepci piłki nożnej zaczęli spotkanie fantastycznie prowadząc już po 18 minutach 2:0 po bramkach Gabriela Boby oraz Karola Gołasa, jednak gospodarze się nie poddali i zdołali wyrównać.

Prawdziwy festiwal strzelecki można było zobaczyć w rozgrywkach sosnowieckiej V ligi okręgowej, gdzie zespół E1 Orlik minimalnie przegrał 8:7 w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym Salosem. Podobnie jak drużyna D1, młodzi piłkarze Szczakowianki prowadzili z zespołem gospodarzy, aż 0:3, by ostatecznie nie dowieźć zwycięstwa do końca meczu. Bramki dla Biało-Czerwonych strzelał czterokrotnie Konrad Drabik, dwukrotnie Stanisław Augustynek, a jednego gola dołożył Tobiasz Paluch.

Ostatnich dwóch meczów nie będą dobrze wspominać zawodnicy z rocznika 2010. Juniorzy z sosnowieckiej IV ligi grupy E1 Orlik doznali dwóch wysokich porażek. Najpierw musieli pogodzić się z przegraną w derbach Jaworzna z Akademią 2012 1:8. Honorową bramkę dla zespołu Piotra Szczotki strzelił Tobiasz Paluch. W drugiej kolejce Młodzi Drwale w Sosnowcu zmierzyli się z tamtejszymi Czarnymi, którzy również okazali się lepsi i ulegli 9:1, a ponownie jedyną bramkę dla piłkarzy z Jaworzna strzelił Tobiasz Paluch.

Również dla drużyny E2 Orlik szczęście się nie uśmiechnęło. Na wyjeździe piłkarze Szczakowianki prowadzeni przez Pawła Szczotkę doznali porażki z RKS-em Zagłębie Dąbrowa Górnicza 10:6. Na listę strzelców wpisał się trzykrotnie Jakub Rapacz, dwa gole ustrzelił Maksymilian Twardak, a jednego Hubert Kręcichwost.

Ostatnią grupą jest rocznik 2012 grający w Turnieju Żaków F1 – grupie V. Piłkarze Szczakowianki mogą zaliczyć ostatni turniej do udanych. Na boisku MUKP Dąbrowa Górnicza, podopieczni Andrzeja Dylowicza zagrali trzy spotkania. W pierwszym meczu z bardzo mocnym CKS-em Czeladź ulegli 1:8, by następnie rozgromić ZEW Kazimierz 6:1 oraz gospodarzy turnieju 6:2. W ostatnim spotkaniu z UKS-em Sławków, Biało-Czerwoni otrzymali walkower, ponieważ drużyna ze Sławkowa nie dotarła na turniej.

Wszystkie wyniki naszej młodzieży można śledzić na portalu Łączy nas piłka pod podanym adresem:

https://www2.laczynaspilka.pl/klub/jsp-szczakowianka,8118.html

Podobne wpisy

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej Katowice | Firma budowlana - wykonawca inwestycji budowlanych - profesjonalne podejśćie