JSP Szczakowianka Jaworzno

Rząd zaczyna „odmrażać” sport

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zupełnie zmieniła sportowe życie i także piłkarze musieli zrezygnować z regularnych treningów. Na szczęście krok po kroku normalność zacznie wracać i zajęcia sportowe – na razie w okrojonej formie – będą mogły znów się odbywać

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz pani minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk poinformowali o stopniowym „odmrażaniu” sportu, które przebiegać będzie w kilku etapach. 4 maja pojawi się pierwszy powiew normalności. Otwarte zostaną obiekty do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, takie jak stadiony, boiska, Orliki, korty tenisowe, stadniny koni i strzelnice. Sportowcy zawodowi będą mogli wrócić do indywidualnych treningów. Działalność rozpoczną także Ośrodki Przygotowań Olimpijskich. Na otwartych boiskach trenować będzie mogło w sumie do 6 osób – z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Także w naszym klubie pojawi się możliwość powrotu do treningów w małych grupach dla zawodników z grup młodzieżowych. Zarząd razem z trenerami pracują nad tym, by w maju młodzież mogła trenować w bezpiecznych warunkach. Chociaż jeszcze wiele kwestii wymaga wyjaśnienia, to jest nadzieja, że będzie można częściowo przywrócić zajęcia w naszym klubie. O wszystkich kolejnych krokach będziemy informowali na bieżąco, gdy uda się ustalić szczegóły – trenerzy kontaktować się będą z rodzicami, by w pełni wszystko skoordynować.

29 maja do gry – oczywiście bez publiczności – wrócić może piłkarska Ekstraklasa, chociaż będzie to w dużej mierze eksperyment i trudno powiedzieć czy uda się go zrealizować. W niższych ligach – w tym także naszej lidze okręgowej – wszystkie decyzje zapaść mają do 11 maja. PZPN podejmie ostateczne decyzje o tym jak zakończyć sezon w niższych ligach – jest już właściwie jasne, że nie uda się zagrać rundy wiosennej – nawet w jakimś okrojonym wariancie. Wśród przedstawicieli regionalnych ZPN nie ma jednak zgody co do ostatecznych decyzji. Śląski ZPN rekomendował model, który także popiera Szczakowianka – czyli zakończenie sezonu z uznaniem wyników z jesieni, uznanie awansów z równoczesną rezygnacją ze spadków. Trudno powiedzieć jaka decyzja ostatecznie zapadnie, ale na pewno poznamy ją w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Podobne wpisy

silowniadlaniepelnosprawnych.pl | Samoobrona Częstochowa | http://www.skazananafitness.pl/rusza-program-osa-czyli-otwarte-strefy-aktywnosci | www.fitpark.pl