JSP Szczakowianka Jaworzno

Damian Krajanowski trenerem Szczakowianki

Szczakowianka ma nowego trenera. Zarząd Szczakowianki zdecydował o powierzeniu roli szkoleniowca pierwszego zespołu Damianowi Krajanowskiemu.

Zimą w klubie dojdzie do zmiany trenera. W grudniu Zarząd niejednogłośnie zdecydował o nieprzedłużeniu umowy z dotychczasowym szkoleniowcem Pawłem Cygnarem. To oznaczało oczywiście konieczność wyboru nowego trenera, który wiosną poprowadzi zespół w rozgrywkach IV ligi. O to stanowisko starało się w sumie ośmiu kandydatów, spośród których prezes Andrzej Sojka wyłonił faworytów. Podczas ostatniego spotkania Zarządu przeprowadzono rozmowy z najlepszymi kandydatami. Ostatecznie zdecydowano, że nowym trenerem zostanie Damian Krajanowski.

Damian Krajanowski ma 40 lat i za sobą całkiem bogatą piłkarską karierę. Jako zawodnik grał na pozycji obrońcy. Przygodę z piłką zaczynał w barwach Stadionu Śląskiego, ale szybko zaliczył awans w piłkarskiej hierarchii. Już jako 19-latek zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów. W barwach popularnych Niebieskich grywał też na boiskach II ligi. Kolejne lata spędził w Grunwaldzie Ruda Śląska, by potem przenieść się na Pomorze, a konkretnie do Floty Świnoujście. W jej barwach regularnie przez kilka sezonów grywał w I lidze. Kolejnym przystankiem w jego karierze była I-ligowa wówczas Arka Gdynia, gdzie zyskał spore uznanie i został nawet kapitanem zespołu. Potem jeszcze z piłką na wysokim poziomie miał do czynienia w również I-ligowym GKS-ie Tychy, gdzie spędził jeden sezon. Co ciekawe potem na kilka lat porzucił ligową piłkę na rzecz futsalu, a konkretnie ekstraklasowej Gwiazdy Ruda Śląska.

Jako trener swoją karierę zaczynał właśnie w Gwieździe Ruda Śląska, gdzie prowadził zespoły młodzieżowe, a także był II trenerem ekipy seniorów. Następnie powierzono mu rolę pierwszego szkoleniowca w grającej wówczas w lidze okręgowej Pogoni Ruda Śląska. W międzyczasie uzyskał licencję UEFA A, która umożliwia prowadzenie zespołów od II ligi w dół. Od 2020 roku pracował jako trener zespołu Orła Mokre. W poprzednim sezonie razem z ekipą z Mikołowa wywalczył w świetnym stylu awans z A klasy do ligi okręgowej. Damian Krajanowski chce razem ze Szczakowianką walczyć o jak najlepsze miejsce w IV lidze i budować silny zespół, który będzie znów mógł walczyć z każdym w lidze.

Witamy serdecznie nowego trenera na pokładzie i życzymy samych sukcesów!

Podobne wpisy

import export