JSP Szczakowianka Jaworzno

Festyn na 100-lecie Szczakowianki Jaworzno

W 2023 roku obchodzimy swoje setne urodziny. Choć główne uroczystości zaplanowane są na wrzesień, to już teraz klub zaprosił mieszkańców na festyn i towarzyszące mu imprezy sportowe. W sobotę 3 czerwca na murawie stadionu przy Kościuszki 1 w Szczakowej zmierzyli się oldboje w turnieju poświęconym pamięci Lucjana Fudały – prezesa, sponsora, działacza klubu.

W memoriale Lucjana Fudały wzięło udział sześć ekip piłkarskich, które podzielono na dwie grupy. Gra o cenne puchary do najłatwiejszych nie należała, a każda z drużyn dawała z siebie wszystko. Po fazie grupowej w meczu o miejsca V-VI zmierzyli się Jaksa Miechów oraz Kolbuszowianka. W tym meczu padło 6 bramek, z czego jedną strzeliła Jaksa. Mecz o miejsca III-IV to wygrana oldbojów Szczakowianki, którzy pokonali 3:2 drużynę Kaziki Sosnowiec. W finałowym meczu Ciężkowianka pokonała drużynę Fud-Men Jaworzno 5:1.

Swoje mecze pokazowe zagrały również drużyny młodzieżowe Szczakowianki. Podczas festynu nie mogło zabraknąć Was, mieszkańców naszego miasta. Wspólnie świętowaliśmy to jakże ważne wydarzenie. Były występy, zjeżdżalnie, była gastronomia i dobra muzyka. Podziękowań i gratulacji nie było końca. Szczakowianka to historia i tradycja, a tego typu festyny zachęcają do rozmów, wspomnień. Główne obchody 100-lecia istnienia klubu już 15 września podczas Uroczystej Gali Jubileuszowej 100-lecia Szczakowianki Jaworzno.

Podobne wpisy