JSP Szczakowianka Jaworzno

Udany rok Szczakowianki

Rok 2022 już za nami, ale na pewno będziemy go długo wspominali. Dla Biało-Czerwonych było to bowiem wyjątkowo udane 12 miesięcy.

Szczakowianka z roku na rok robi kolejne postępy i pnie się w górę ligowej hierarchii. W 2022 roku jaworznianie na dobre już rozgościli się w ligowej czołówce i zapewniali nam mnóstwo emocji. Rok 2022 Biało-Czerwoni rozpoczynali na 7. miejscu w tabeli IV ligi śląskiej, z dorobkiem 26 punktów. Podopieczni trenera Pawła Cygnara sezon zakończyli tym razem na 5. miejscu, mając na swoim koncie 49 oczek. Jeszcze lepiej wyglądała ligowa jesień. Nasz zespół do samego końca walczył o mistrzostwo jesieni. Ostatecznie w rok 2023 Drwale wkraczają na trzecim miejscu w lidze, ze stratą zaledwie 4 punktów do lidera z Katowic.

W 2022 roku Szczakowianka rozegrała w sumie 30 ligowych spotkań. Z tego wygrała 17, tylko 2 zremisowała i zaliczyła 11 porażek. Do tego dochodzą jeszcze 3 mecze pucharowe – 2 wygrane oraz jedno zremisowane i ostatecznie przegrane dopiero po rzutach karnych. Warto wspomnieć jeszcze o łącznie 14 meczach kontrolnych (8 zimą, 6 latem), z których Szczakowianka wygrała 13, a jeden zremisowała. Zbierając to wszystko razem, daje to 47 meczów w 2022 roku, w tym 32 wygrane, 4 remisy i 11 porażek.

W ciągu minionych 12 miesięcy Drwale w meczach ligowych strzelili 65 bramek, tracąc 45. Najwyższą wygraną w 2022 roku Szczakowianka zanotowała w maju, ogrywając 6:1 Wartę Zawiercie. Różnicą pięciu bramek Drwale wygrali też jesienią, pokonując w Szczakowej 5:0… lidera z Podlesia. Po stronie porażek najwyższą klęską było kwietniowe 0:6 z rezerwami Rakowa, które wtedy już były jedną nogą w III lidze. Najwięcej bramek w meczu z udziałem Drwali padło tymczasem w pucharowym starciu z CKS-em. Wówczas Biało-Czerwoni ograli rywali po szalonym meczu 6:4.

Liczymy, że kolejny rok przyniesie kolejne sukcesy i wygrane. Tymczasem zapraszamy na nasz kanał na YouTube do kompilacji wszystkich bramek z jesiennych meczów ligowych.

Podobne wpisy