JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka współpracuje z Lasami Państwowymi

Szczakowianka aktualnie realizuje bardzo ciekawy projekt zorganizowany dzięki wsparciu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Szczakowianka dba o rozwój młodych zawodników i chętnie poszukuje różnych alternatywnych sposobów szkolenia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Ostatnio nasz klub nawiązał współpracę z Lasami Państwowymi, które zostały partnerem ciekawej inicjatywy łączącej sport z przyrodą. Biało-Czerwoni otrzymali wsparcie w ramach konkursu zorganizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Leśne. – Polskie lasy to doskonałe miejsce do uprawiania wszelkich form aktywności fizycznej – od zwykłych spacerów po sporty wyczynowe. Kluby sportowe to zaś zagłębie profesjonalistów, których pasją jest zdrowy tryb życia. Jeśli połączymy siły, to nic nas nie zatrzyma w zachęcaniu Polaków do sportu – przekonuje Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

I faktycznie, chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że las to idealne miejsce do uprawiania sportu. Spacery, bieganie, przejażdżki rowerem – nieważne, czy jesteśmy amatorami i ćwiczymy rekreacyjnie, czy uprawiamy sport wyczynowo, las to naturalne, zdrowe i atrakcyjne miejsce na poprawę kondycji. Na co dzień kulturę fizyczną upowszechniają kluby sportowe. Stąd pomysł Lasów Państwowych, by wspólnie z klubami zachęcać do aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu, w otoczeniu polskiej przyrody.

W najbliższy poniedziałek (31 października) w ramach projektu „Leśna zabawa – Grzybowa wyprawa” w lasach na terenie Nadleśnictwa Chrzanów nasi młodzi zawodnicy wezmą udział w plenerowych zajęciach sportowych. Będzie to doskonały sposób do budowania formy i przy okazji spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Liczymy na udany trening i dobrą zabawę.

Podobne wpisy

rowery woom warszawa | Suplementy diety | https://betamed.pl/endokrynolog-bytom