JSP Szczakowianka Jaworzno

Zagrają z liderem

W sobotę rozegrana zostanie 7. kolejka IV ligi śląskiej. Szczakowianka na wyjeździe zmierzy się z liderem rozgrywek – rezerwami Piasta Gliwice.

Ligowe rozgrywki nieuchronnie zbliżają się już do połowy rundy jesiennej. Szczakowianka jak na razie trzyma się blisko ścisłej czołówki i traci zaledwie trzy oczka do lidera. Już w sobotę nadarzy się okazja, by zmniejszyć ten dystans – podopieczni trenera Pawła Cygnara spróbują bowiem zatrzymać na wyjeździe samego lidera – rezerwy Piasta Gliwice.

Piast po przenosinach z II grupy IV ligi bardzo szybko odnalazł się w nowych realiach i od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze. Gliwiczanie wygrali już pięć spotkań i tylko raz stracili punkty, przegrywając 2:3 z Podlesianką. Piast do tego strzela też sporo bramek – zaliczył już 20 trafień w tym sezonie. Rezerwiści to bardzo ciekawa młoda ekipa, oparta głównie na graczach klubowej Akademii. Młodzież wspiera kilku doświadczonych graczy, a całość tworzy prawdziwą mieszankę wybuchową, która sporo miesza na IV-ligowych boiskach. Szczakowiankę czeka niełatwe zadanie, ale Drwale zrobią wszystko by urwać punkty rywalom.

Ostatni raz obie ekipy mierzyły się w sezonie 2017/18, kiedy to żegnały się z IV ligą. Oba spotkania okazały się wówczas wyjątkowo ciekawe i obfitowały w bramki. Jesienią Piast u siebie pokonał Drwali 8:4. Podobnym hokejowym wynikiem zakończyło się wiosenne starcie w Jaworznie. Wówczas górą znów byli gliwiczanie, którzy wygrali 5:2. To jednak były zupełnie inne zespoły niż obecnie. Sobotni pojedynek zostanie rozegrany na obiekcie Carbo Gliwice, początek już o godzinie 11:00.

Podobne wpisy