JSP Szczakowianka Jaworzno

Rusza nabór do grup młodzieżowych!

Wakacje w pełni, a to oznacza, że także nasi młodzi zawodnicy mają chwilę odpoczynku i korzystają z wolnego czasu. W sierpniu zawodnicy i zawodniczki z grup młodzieżowych wznowią treningi. Już teraz ogłaszamy kolejny nabór do naszej akademii!

Latem w klubie doszło do kilku zmian organizacyjnych, które mają usprawnić funkcjonowanie klubu i poprawić jeszcze jego działanie. Zmiany dotyczą także grup młodzieżowych. Koordynatorem naszej akademii został Wojciech Tomasiewicz, który teraz odpowiada w klubie za szkolenie młodzieży. Doszło także do kilku zmian trenerskich. Do Szczakowianki po kilku miesiącach przerwy powrócił Andrzej Dylowicz, co zdecydowanie jest świetną wiadomością. Jak wiadomo trener Dylowicz posiada ogromne doświadczenie w szkoleniu młodych zawodników, a jego podopieczni grywają nawet na poziomie Ekstraklasy. Oprócz tego trenerską kadrę akademii uzupełnił Mateusz Gleń – dotychczas zawodnik pierwszego zespołu i zdolny trener młodego pokolenia. Najstarszą grupę poprowadzi trener Michał Sendor, a kolejne roczniki prowadzone będą przez trenerskie duety, których skład prezentujemy poniżej. W klubie działać będzie też grupa naborowa dla najmłodszych dzieci, a także sekcja dziewczęca, która cieszy się sporym zainteresowaniem.

Po letniej przerwie wznawiamy nabór do akademii i zapraszamy młodych zawodników do dołączenia w nasze szeregi. Cały czas nasz klub stara się rozszerzać ofertę zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży. W barwach Szczakowianki trenuje już około setki dzieci – zarówno chłopców, jak i dziewczynek, które budują przyszłość jaworznickiej piłki.

Dzieci od najmłodszych lat warto zachęcać do uprawiania sportu i pokazywać dobre wzorce zachowań. Nie bez powodu mówi się, że sport to zdrowie, a zdrowe nawyki nabyte za młodych lat – będę owocowały już w dorosłym życiu. W Szczakowiance dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak sport może kształtować charaktery i staramy się wychowywać kolejne pokolenia młodych piłkarzy i piłkarek. Nasi wychowankowie grają w wielu klubach w regionie, a także nawet na szczeblu Ekstraklasy. Biało-Czerwona młodzież trenuje pod okiem doświadczonych trenerów, którzy wychowali wiele talentów i pomogli rozwinąć skrzydła zdolnym dzieciom. Podczas zajęć można można nie tylko uczyć się futbolu, ale też zawiązywać nowe przyjaźnie i po prostu dobrze się bawić. Zachęcamy dzieci i rodziców do zapisywania się do naszych grup młodzieżowych i tworzenia wspólnej Biało-Czerwonej sportowej rodziny!

Trenerzy grup młodzieżowych:

  • Roczniki 2008-2009 – Michał Sendor (tel.: 537 566 286)
  • Roczniki 2010-2011 – Grzegorz Szwed (tel.: 509 778 674) i Paweł Szczotka (tel.: 536 160 355)
  • Roczniki 2012-2013 – Andrzej Dylowicz (tel.: 880 505 864) i Piotr Szczotka (tel.: 691 364 379)
  • Roczniki 2014-2015-2016 – Mateusz Gleń i Wojciech Baran (tel.: 607 372 818)
  • Grupa naborowa – roczniki 2017 i młodsze – Mateusz Gleń i Paweł Cygnar (tel.: 516 218 961)
  • Grupa dziewczęca – roczniki 2010 i młodsze – Grzegorz Szwed (tel.: 509 778 674)  
  • Koordynator akademii – Wojciech Tomasiewicz (tel.: 509 795 521)

Podobne wpisy