JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzi Drwale zagrali na Silesia Cup

Kolejna edycja prestiżowego turnieju Silesia Cup już za nami. W tym roku na Stadionie Śląskim miała okazję rywalizować także młoda ekipa Szczakowianki z rocznika 2012.

Turniej Silesia Cup o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego to największa zdecydowanie sportowa impreza dla dzieci w w województwie śląskim. Na pierwszym etapie w eliminacjach rozgrywanych w poszczególnych podokręgach wystartowało w sumie aż 216 zespołów. Młoda Szczakowianka prowadzona przez trenera Sebastiana Palucha świetnie spisała się podczas kwalifikacji i razem z Zagłębiem Sosnowiec zapewniła sobie awans do turnieju finałowego.

W miniony weekend na słynnym Kotle Czarownic toczyły się już zmagania finalistów. W sumie w szranki stanęły 72 drużyny wyłonione w kategoriach wiekowych U-9, U-10 i U-11, a także dziewczynki w kategorii U-9. W sobotę do gry przystąpiły ekipy z rocznika 2012 (U-10) w tym także Szczakowianka. Zgodnie z przyjętymi zasadami wyniki spotkań nie były podawane, a na murawie obowiązywała zasada króla boiska. Zwycięzca meczu przechodził na boisko z wyższym numerem, a przegrany spadał na boisko z niższym numerem. Nasi Młodzi Drwale pokazali się z bardzo dobrej strony, grali bardzo ambitnie i potwierdzili, że mają spore talenty. Ostatecznie zwycięzcami całego turnieju okazali się chłopcy z zespołu MKS Zaborze Zabrze.

Gratulujemy Młodym Drwalom udanych występów na Stadionie Śląskim i we wcześniejszych kwalifikacjach!

Szczakowianka na Silesia Cup zagrała w składzie: Igor Bator, Jan Gędłek, Kacper Głowacki, Julia Patrzałek, Eryk Świeca, Dawid Bój, Antoni Kwiatkowski, Miłosz Tarasek, Maksymilian Twardak, Mateusz Ząbek. Trenerem zespołu jest Sebastian Paluch.

Podobne wpisy