JSP Szczakowianka Jaworzno

Andrzej Sojka prezesem Szczakowianki

We wtorek na pierwszym posiedzeniu nowego Zarządu wybrany został nowy prezes Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka. Przez najbliższe trzy lata klubem pokieruje Andrzej Sojka.

W ubiegłym tygodniu podczas Walnego Zgromadzenia członków stowarzyszenia wyłoniony został nowy ośmioosobowy Zarząd klubu. W jego skład weszli panowie Janusz Kręcichwost, Wojciech Baran, Andrzej Sojka, Stanisław Łazarz, Marian Morawski, Arkadiusz Jamróz, Dominik Zaborowski i Wojciech Tomasiewicz. We wtorek nowy Zarząd spotkał się na pierwszych obradach, podczas których wybrany został wybrany nowy prezes. Został nim Andrzej Sojka. Jest to postać bardzo dobrze znana w jaworznickim środowisku sportowym i raczej nie wymaga bliższego przedstawienia. Andrzej Sojka przez kilka kadencji – od lipca 2006 do 2019 pełnił również funkcję prezesa Zarządu. Podczas swojej pracy pozwolił klubowi przetrwać trudny czas transformacji – zmiany stowarzyszeń zarządzających klubem. W trakcie jego rządów zespół seniorów przeszedł drogę z A-klasy do III ligi. W 2019 roku zrezygnował z funkcji, ale cały czas był blisko klubu, jako jeden z głównych sponsorów i partnerów, działał też w komisji rewizyjnej. Teraz powraca, by razem z rozszerzonym do ośmiu osób Zarządem budować lepszą przyszłość lokalnej piłki.

Andrzej Sojka jest lokalnym przedsiębiorcą. Od niemal 30 lat prowadzi na Pieczyskach Zakład Kamieniarski, chociaż z samą branżą związany jest praktycznie od zawsze. Już jego ojciec w latach 70. zajmował się m.in. kamieniarstwem, a z czasem Andrzej Sojka przejął rodzinny biznes i własnymi umiejętnościami stworzył bardzo dobrze prosperujący zakład, który obsługuje klientów w kraju i za granicami. Od lat wspiera też mocno finansowo Szczakowiankę i jako sponsor pomaga w tworzeniu klubowego budżetu. Nowy prezes zawsze podkreślał, że jego oczkiem w głowie jest pierwsza drużyna, która jest prawdziwą wizytówką klubu. Podczas swojej kadencji będzie chciał doprowadzić zespół do kolejnych sukcesów, czego zresztą wszyscy mu życzymy.

Przy okazji warto podsumować lata kadencji odchodzącego Zarządu, w skład którego wchodzili Janusz Kręcichwost (prezes), Daniel Jamróz (wiceprezes), Wojciech Baran (sekretarz) oraz Jan Kurzeja (członek Zarządu). W ciągu trzech ostatnich lat Szczakowianka zdecydowanie poprawiła swoje funkcjonowanie i zrobiła postępy praktycznie w każdej dziedzinie. Drużyna seniorów zaliczyła awans z ligi okręgowej do IV ligi i na dobre rozgościła się na tym poziomie. Podwoiła się też praktycznie liczba dzieci trenujących w klubie – obecnie to już około setki młodych zawodników i zawodniczek. Utworzone zostały nowe grupy młodzieżowe, powstała także sekcja piłki dziewczęcej. Dobrze układała się współpraca z miastem, które cały czas wspiera klub. Szczakowianka także zwiększyła swój potencjał marketingowy. Przyciągnięci zostali nowi sponsorzy. Dzięki wsparciu Zarządu powstała nowa strona internetowa klubu, odpowiadająca aktualnym czasom i zainteresowaniu kibiców. Rozwinęły się klubowe social media – Facebook, Instagram i Twitter, powstała także klubowa telewizja. Spory lifting przeszedł także klubowy herb, który dumnie prezentuje się na wszystkich materiałach związanych z Biało-Czerwonymi. Klub regularnie organizował też we współpracy z innymi organizacjami akcje charytatywne, pomagając chorym dzieciom, a także placówkom takim jak hospicjum czy szpital. Podczas trzyletniej kadencji udało się doprowadzić do remontu szatni na stadionie w Szczakowej, a także stworzyć Izbę Pamięci, gdzie dumnie wyeksponowane są wszelkie klubowe trofea i zdjęcia z dawnych lat.

Nowy Zarząd zamierza kontynuować dobrą pracę na rzecz Szczakowianki i dalej rozwijać klub – zarówno zespół seniorów, jak i grupy młodzieżowe. W roku jubileuszowym czeka nas wiele wyzwań, życzymy Zarządowi samych sukcesów i realizacji wszystkich zamierzeń.

Podobne wpisy

canal plus