JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka zagra dla Hospicjum

Na zakończenie IV-ligowego sezonu Szczakowianka powalczy z Gwarkiem Ornontowice nie tylko o ligowe punkty, ale też o dodatkowe środki dla Hospicjum Homo-Homini im. świętego Brata Alberta. Sobotni mecz będzie miał charakter charytatywny, a na stadionie pojawią się wolontariusze z jaworznickiego Hospicjum.

Wszystko co dobre kiedyś niestety się kończy i także końca dobiega sezon 2021/22 w IV lidze śląskiej. Dla Biało-Czerwonych były to bardzo udane rozgrywki i w ostatniej kolejce Drwale będą chcieli potwierdzić to wygraną. Nasz zespół wciąż walczy o czwarte miejsce w lidze, które byłoby świetnym ukoronowaniem rozgrywek.

Sobotni mecz będzie miał też dodatkowe znaczenie. Szczakowianka od lat angażuje się chętnie w akcje charytatywne i właśnie na koniec sezonu pragnie wesprzeć Hospicjum Homo-Homini im. świętego Brata Alberta, które robi bardzo dużo dobrego dla mieszkańców miasta. Jaworznickie hospicjum wymaga jednak sporego wsparcia finansowego, tak by mogło dalej sprawnie działać i nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Decyzją Zarządu wejście na sobotni mecz będzie bezpłatne. Za to na trybunach pojawią się wolontariusze z puszkami, którzy będą zbierali środki na rzecz hospicjum. Serdecznie zachęcamy do dorzucenia się do zrzutki i pokazania po raz kolejny, że kibice Szczakowianki mają wielkie serca. Na stadionie czekać będzie sporo atrakcji i słodki poczęstunek, za którego przygotowanie dziękujemy wszystkim paniom zaangażowanym w akcję.

W niedzielę na naszym fanpage na Facebooku rusza też licytacja koszulki reprezentacji Polski z autografem Arkadiusza Milika. Koszulka unikalna, z podpisem specjalnie przygotowanym przez Arka Milika na tę konkretną akcję, na pewno będzie łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sportowych gadżetów. Wszystkie szczegóły pojawią się w niedzielę wieczorem na Facebooku.

Ostatnim rywalem Szczakowianki w tym sezonie będzie ekipa Gwarka Ornontowice. Gwarek to rywal wymagający, który nie raz już sprawiał jaworznickim Drwalom sporo problemów. Aktualnie zespół zajmuje 11. miejsce w tabeli IV ligi. Ostatnie dni dla Gwarka były bardzo udane, przyniosły bowiem dwa zwycięstwa po 3:0 (z Wartą i Jednością), a także remis 2:2 z Unią Kosztowy. Dzięki tym punktom ekipa z Ornontowic zapewniła sobie spokój i pewne utrzymanie w lidze. Jesienią pojedynek Szczakowianki z Gwarkiem miał dość dramatyczny przebieg. Gospodarze długo prowadzili 1:0, ale w końcówce jaworznianie zdołali odwrócić losy spotkania. W ostatniej minucie gry Jakub Sewerin pogrążył swój były zespół i zapewnił Biało-Czerwonym wygraną 2:1. Spotkanie 30. kolejki IV ligi rozegrane zostanie w sobotę na Stadionie Miejskim o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Podobne wpisy