JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzi Drwale zagrają na Śląskim!

Piłkarze Szczakowianki z rocznika 2012 awansowali do finałowego Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci „Silesia Cup” o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Młodzi Drwale zmierzą się z czołowymi ekipami z naszego województwa.

Turniej „Silesia Cup” odbywa się od 2020 roku i jest imprezą współorganizowaną przez Stadion Śląski Sp. z o.o, a dofinansowaną z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. – To jest największy turniej na Śląsku. Od eliminacji w Podokręgach zaczynając bierze w nim udział ponad 1000 zespołów, w kategoriach U9, U10 i U11, a najlepsze z nich przyjadą żeby zagrać na magicznym Stadionie Śląskim. Jestem przekonany, że będzie to świetna zabawa, że będziemy oklaskiwać ciekawe akcje, dużo bramek, a przede wszystkim zobaczymy uśmiech dzieci, bo gdy dzieci się śmieją to człowiekowi chce się żyć. Powtarzam też, ze szkolenie dzieci i młodzieży jest fundamentem przyszłości śląskiej piłki, która ma wiele sukcesów i tylko tak dalej trzymać, bo jak będzie szkolenie, będą takie turnieje jak ten to na pewno śląska piłka nie zginie, ale nadal będzie najlepsza w Polsce – mówi Henryk Kula, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej

W niedzielę (29 maja) w Sosnowcu odbył się turniej kwalifikacyjny. Podczas niego nasza drużyna z rocznika 2012 dowodzona przez trenera Sebastiana Palucha zapewniła sobie – obok Zagłębia Sosnowiec – jako jedyna drużyna z Jaworzna awans do Turnieju Finałowego. Nasi młodzi zawodnicy spisali się świetnie i teraz będą mogli zagrać na Stadionie Śląskim, co samo w sobie jest dużym wyróżnieniem.

– Stadion Śląski to wyjątkowe miejsce na sportowej mapie Polski. Tu gościmy reprezentację Polski w piłce nożnej, mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, mistrzostwa Europy i wiele innych wydarzeń sportowych najwyższej rangi. Ale też miejsce, w którym kształcimy młode kadry, gdzie pozwalamy młodym adeptom sztuki piłkarskiej stawiać pierwsze kroki na wielkiej arenie i poczuć klimat najpiękniejszego stadionu. Cieszymy się niezmiernie z tego powodu, że znowu będziemy gościć najmłodszych piłkarzy – mówi Wojciech Kałuża Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Turniej Finałowy Silesia Cup zostanie rozegrany w dniach 10-12 czerwca na Stadionie Śląskim. Gratulujemy naszym zawodnikom awansu i trzymamy mocno kciuki za dobre występy w na słynnym Kotle Czarownic!

Podobne wpisy

Skup samochodów Kielce - autoskupkielce.pl | skoda felicia club polska | golfach | jakie żarówki skoda fabia