JSP Szczakowianka Jaworzno

Majowy Turniej Dziewcząt

W minioną niedzielę w Szczakowej podczas Majowego Turnieju Piłkarskiego Dziewcząt młode zawodniczki Szczakowianki rywalizowały z zespołami z Częstochowy, Sosnowca i Woźnik.

Piłka kobieca wciąż jeszcze nie cieszy się tak dużą popularnością, jak jej męska odmiana. Cała dyscyplina rozwija się jednak bardzo dynamicznie, a dziewczęta pokazują ogromne umiejętności i potrafią zaprezentować świetne widowiska. Szczakowianka od kilku miesięcy stawia pierwsze kroki w kobiecej piłce, a dziewczęta trenujące pod okiem trenera Grzegorza Szweda robią ogromne postępy.

W niedzielę Szczakowianka zaprosiła do Szczakowej trzy silne zespoły na Majowy Turniej Piłkarski Dziewcząt. W zawodach obok gospodyń rywalizowały zespoły Czarnych Sosnowiec, Skry Częstochowa i MLKS-u Woźniki. Zespoły grały systemem każdy z każdym. Zgodnie z zaleceniami PZPN nie podajemy wyników spotkań młodzieży, ale musimy powiedzieć, że emocji nie brakowało. Młode zawodniczki walczyły na wysokim poziomie, a w każdym spotkaniu padło po kilka bramek. Nasze dziewczyny zagrały bardzo ambitnie i dzielnie stawiały się nawet bardziej doświadczonym rywalkom. W sumie w turnieju udział wzięło ponad 40 dziewcząt z roczników 2010 do 2013. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy udanych występów i sportowej rywalizacji. Dziękujemy również trenerom i trenerkom za dobre przygotowanie młodych piłkarek, a rodzicom za doping. Po zakończeniu turnieju wszystkie ekipy otrzymały okolicznościowe medale i puchary, a na miłych gości czekał przegotowany przez nasz klub poczęstunek.

Turniej został zorganizowany w ramach zadania „Podaj dłoń. Profilaktyka na sportowo 2022” dofinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Podobne wpisy

komornik ursynów