JSP Szczakowianka Jaworzno

Z wiceliderem przy Krakowskiej

IV liga nie zwalnia tempa i już w sobotę czeka nas kolejna seria spotkań. Tym razem Szczakowiankę czeka wyjątkowo trudne zadanie, w Jaworznie gościć będzie bowiem wicelider rozgrywek – Ruch Radzionków.

Na półmetku rundy wiosennej ekipa z Radzionkowa jako jedyna dotrzymuje jeszcze kroku liderowi z Częstochowy. Popularne Cidry tracą jednak cztery punkty do Rakowa i jeżeli chcą jeszcze liczyć się w walce o wygranie rozgrywek, to nie mogą pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów. Wiosną Ruch kroczy praktycznie od wygranej do wygranej. Radzionkowianie nie zdobywają może szczególnie dużo bramek, ale skrupulatnie gromadzą punkty i starają się naciskać na Raków. W tej rundzie przydarzyła się im już jednak większa wpadka w postaci sensacyjnej porażki 0:3 z Unią Kosztowy.

Mecze Szczakowianki z popularnymi Cidrami zawsze wzbudzały spore emocje i nieraz przynosiły zaskakujące wyniki. Tak było chociażby cztery lata temu, kiedy to broniąca się przed spadkiem Szczakowianka sensacyjnie ograła na wyjeździe ówczesnego lidera rozgrywek 3:1. Także w tym sezonie Biało-Czerwoni pokazali charakter i jako pierwsi odebrali punkty Ruchowi. Jesienią na sztucznej murawie w Radzionkowie padł remis 1:1. Drwale liczą, że także tym razem uda się zatrzymać faworyta. Będzie to zadanie o tyle trudne, że w zespole zabraknie pauzujących za kartki Jakuba Sewerina i Mikołaja Gądka, a także prawdopodobnie wciąż kontuzjowanego Filipa Statkiewicza. Przed nami weekend pełen sportowych emocji. Zapraszamy na Stadion Miejski na godzinę 17:00.

Podobne wpisy