JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzi Drwale błyszczeli w kadrze

W ostatnich tygodniach dwóch młodych zawodników Szczakowianki – Oliver Garzeł i Hubert Kręcichwost mieli okazję powalczyć w kadrze podokręgu sosnowieckiego. Młodzi Drwale nie tylko przebrnęli przez trudne kwalifikacje, ale też ze świetnej strony pokazali się w kolejnych spotkaniach.

O tym, że w Szczakowiance mamy zdolną młodzież nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ostatnio potwierdzili to także trenerzy w regionie, którzy docenili naszych graczy w kadrze z rocznika 2011. W podokręgu sosnowieckim regularnie odbywają się konsultacje szkoleniowe kadry, a trenerzy szukają młodych talentów, którzy wyróżniają się w barwach swoich zespołów. W naszym podokręgu zwykle trzon kadry stanowią zawodnicy z akademii Zagłębia Sosnowiec, która na co dzień rywalizuje na poziomie ligi wojewódzkiej. Aktualnie trenerem reprezentacji podokręgu jest zresztą szkoleniowiec Zagłębia – Łukasz Walczak. Selekcjoner szuka najlepszych graczy z całej okolicy i testuje ich podczas wspólnych konsultacji. Podczas ostatniego w tym roku zgrupowania rocznika 2011 odbywającego się na przełomie listopada i grudnia swoją szansę otrzymali także Młodzi Drwale – Hubert Kręcichwost i Oliver Garzeł. Podczas pierwszych konsultacji chłopcy pokazali się z jak najlepszej strony i znaleźli uznanie w oczach trenera, dzięki czemu zostali powołani na kolejne spotkanie.

Na drugim etapie konsultacji młodzież z podokręgu rozegrała w trudnych warunkach sparing z Unią Kosztowy. Naszych dwóch wychowanków zdecydowanie wyróżniało się na murawie. Chłopcy imponowali swoją formą, potrafili grać zespołowo i wspierać drużynę, a warto tutaj dodać, że Hubert pokazał też formę strzelecką, zdobywając 4 bramki i zaliczając 2 asysty.

Tak dobra postawa Olivera i Huberta zaowocowała awansem do kolejnego etapu konsultacji. 12 zawodników otrzymało powołanie na I Mikołajkowy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej – Master Cup w Sosnowcu. W wąskiej kadrze znalazło się 7 zawodników z Zagłębia, 2 ze Szczakowianki i po jednym z Górnika Sosnowiec, Warty i Akademii. Turniej Master Cup, co prawda organizacyjnie pozostawiał wiele do życzenia, ale już sportowo okazał się bardzo wymagający. W tej międzynarodowej imprezie udział wzięło 70 zespołów, a mecze rozgrywano pod balonami na obiektach przy ul. Kresowej i Mireckiego w Sosnowcu. Reprezentacja podokręgu sosnowieckiego z naszymi zawodnikami w składzie zaskoczyła wszystkich wygrywając komplet 11 spotkań. Gratulujemy Oliverowi i Hubertowi fantastycznej postawy i tego, że w tak świetny sposób promują nasz klub na szerszej arenie. To także ogromne wyróżnienie dla naszych trenerów i rodziców, którzy dbają o formę i dobry rozwój wszystkich zawodników. Liczymy na kolejne sukcesy, a przy okazji zapraszamy wszystkie chętne dzieci na treningi w naszym klubie.

Podobne wpisy