JSP Szczakowianka Jaworzno

Orliki Szczakowianki wygrywają halowy turniej

W piątek na hali sportowej w Szczakowej odbywał się Jaworznicki Halowy Turniej Orlików organizowany przez Szczakowiankę przy wsparciu miasta Jaworzna. W zawodach rywalizowało w sumie pięć zespołów.

Późna jesień i zima to idealny czas do przeniesienia sportowej rywalizacji z zielonych boisk na hale. Nasz klub w ostatnich dniach zorganizował dwa halowe turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Przed tygodniem Młodzi Drwale z rocznika 2008 zwyciężyli w Turnieju im. Bogusława Pluty. W piątek zaś ich śladem poszli młodsi koledzy (i koleżanka) z rocznika 2012, którzy nie dali szans rywalom.

W turnieju odbywającym się na hali przy ulicy Kościuszki 1 udział wzięły zespoły orlików Zgody Byczyna, Górnika Jaworzno, Ciężkowianki, a także dwie ekipy Szczakowaniaki – „Biała” i „Czerwona”. Zespoły rywalizowały w jednej grupie systemem każdy z każdym, rozgrywając mecz i rewanż. Na parkiecie toczyła się zacięta walka, a chłopcy i dziewczęta nie odstawiali nogi i dzielnie walczyli przy wsparciu ze strony kibiców i rodziców. Emocji i dobrej zabawy było sporo. Na uczestników czekał także poczęstunek na wzmocnienie sił. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, ze pierwsze dwie lokaty przypadły gospodarzom, a Szczakowianka „Czerwona” minimalnie wyprzedziła „Białą”. Najniższy stopień podium zajęli bardzo ambitni zawodnicy Ciężkowianki. Czwarte miejsce przypadło Górnikowi Jaworzno, a piątą lokatę zajęła Zgoda Byczyna. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary za najlepsze miejsca, wyróżniono także najlepszych zawodników. Koronę Króla Strzelców wywalczył sobie zawodnik Szczakowianki – Eryk Świeca, a najlepszym bramkarzem został również gracz naszej ekipy – Nikodem Polański. Specjalne nagrody otrzymali też najlepsi gracze pozostałych zespołów – Krystian Gabryś ze Zgody, Kamil Mazur z Górnika i Filip Panek z Ciężkowianki. Gratulujemy Młodym Drwalom wygranej i dziękujemy wszystkim ekipom za przyjęcie zaproszenia, wspólną zabawę i sportową rywalizację. Turniej mógł się odbyć dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu Szczakowiance przez Gminę Miasta Jaworzna i Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Wyniki spotkań:

LKS Ciężkowianka – Szczakowianka „Czerwona” 2:3

Zgoda Byczyna – Górnik Jaworzno 0:6

Szczakowianka „Czerwona” – Zgoda Byczyna 5:0

Szczakowianka „Biała” – LKS Ciężkowianka 1:2

Zgoda Byczyna – Szczakowianka „Biała” 0:4

Górnik Jaworzno – Szczakowianka „Czerwona” 1:5

Szczakowianka „Biała” – Górnik Jaworzno 0:3

LKS Ciężkowianka – Zgoda Byczyna 4:0

Górnik Jaworzno – LKS Ciężkowianka 0:2

Szczakowianka „Czerwona” – Szczakowianka „Biała” 1:2

Szczakowianka „Czerwona” – LKS Ciężkowianka 3:2

Górnik Jaworzno – Zgoda Byczyna 3:0

Zgoda Byczyna – Szczakowianka „Czerwona” 1:5

LKS Ciężkowianka – Szczakowianka „Biała” 2:4

Szczakowianka „Biała” – Zgoda Byczyna 6:0

Szczakowianka „Czerwona” – Górnik Jaworzno 3:0

Górnik Jaworzno – Szczakowianka „Biała” 2:5

Zgoda Byczyna – LKS Ciężkowianka 1:1

LKS Ciężkowianka – Górnik Jaworzno 4:0

Szczakowianka „Biała” – Szczakowianka „Czerwona” 0:5

Kolejność końcowa:

1. Szczakowianka „Czerwona”

2. Szczakowianka „Biała”

3. Ciężkowianka Jaworzno

4. Górnik Jaworzno

5. Zgoda Byczyna

Podobne wpisy

sala taneczna zakopane