JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka wygrywa Turniej im. Bogusława Pluty

W niedzielę na Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie rozgrywana była X jubileuszowa edycja Turnieju w Halowej Piłce Nożnej 10-latków im. Bogusława Pluty. W imprezie uczestniczyło osiem zespołów, wśród których najlepsza okazała się Szczakowianka.

Młodzieżowe Turnieje im. Bogusława Pluty już na dobre wpisały się w kalendarz sportowych wydarzeń w mieście. Tegoroczna impreza organizowana przez Szczakowiankę przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Salon Piłkarski FH SUPER SPORT cieszyła się sporym zainteresowaniem i przyciągnęła drużyny z trzech województw. W sumie o wygraną rywalizowało osiem zespołów podzielonych na dwie grupy.

W grupie A znalazła się Szczakowianka, Rozwój Katowice, Juwe Tychy-Jaroszowice oraz LKS Kamienica Polska. Zmagania w tej grupie zdecydowanie zdominowali gospodarze, którzy wygrali wszystkie spotkania i z kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce. Szczakowianka prowadzona przez trenera Pawła Szczotkę, turniej rozpoczęła od pokonania 1:0 Juwe, po złotej bramce Olivera Garzeła. W kolejnym spotkaniu Młodzi Drwale mierzyli się z Rozwojem Katowice. Katowiczanie okazali się wymagającym rywalem, ale dzięki dwóm trafieniom Marcina Rosy to jaworznianie wygrali 2:1. W ostatnim grupowym meczu Biało-Czerwoni nie mieli już większych problemów i pewnie 4:0 pokonali LKS Kamienicę, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Wiktor Jabłoński, a po jednym trafieniu zaliczyli Jakub Domagalski i Maksymilian Twardak. Drugie miejsce w grupie zajął Rozwój Katowice, który zebrał 4 punkty, na trzeciej lokacie również z czterema punktami, ale minimalnie gorszym bilansem bramkowym uplasowało się Juwe Tychy-Jaroszowice. Ostatnią lokatę zajął zaś LKS Kamienica.

Bardzo wyrównana walka toczyła się w grupie B, gdzie o końcowej kolejności decydowały detale. Ostatecznie najlepiej poradzili sobie młodzi zawodnicy Młodzika Strzelce Opolskie, którzy dzięki wygranej i dwóm remisom zajęli pierwsze miejsce. Tylko jedno oczko mniej zgromadzili zawodnicy Piłkarza Sosnowiec i Tempa Rzeszotary, ale to sosnowiczanie dzięki minimalnie lepszemu bilansowi bramkowemu awansowali do półfinału. Ostatnia lokata przypadła MKS-owi Trzebinia, który ograł co prawda ekipę z Sosnowca, ale pozostałe dwa mecze przegrał i z trzema punktami pozostał na 4. miejscu w grupie B.

W następnej fazie turnieju zespoły z dwóch najlepszych miejsc w każdej grupie awansowały do półfinałów, natomiast pozostałe ekipy rywalizowały w Serii B. W półfinałach Serii Juwe wygrało z ekipą z Trzebini 2:0, a Tempo w identycznych rozmiarach pokonało zespół z Kamienicy Polskiej. Wreszcie w decydujących pojedynkach w meczu o 5. miejsce Juwe pokonało 1:0 Tempo Rzeszotary, natomiast w boju o 7. miejsce MKS Trzebinia uległa LKS-owi Kamienica 1:3.

Spore emocje towarzyszyły spotkaniom w fazie finałowej. W pierwszym półfinale Szczakowianka nie dała szans Piłkarzowi Sosnowiec i wygrała pewnie 3:0 po dwóch trafieniach Marcina Rosy i jednym Olivera Garzeła. W drugim półfinale Młodzik Strzelce Opolskie również dość pewnie uporał się z Rozwojem Katowice i po dwóch bramkach Michaela Wiatowskiego wygrał 2:0. Prawdziwy grad bramek padł w meczu o trzecie miejsce, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Piłkarz Sosnowiec otworzył wynik spotkania, ale katowiczanie odpowiedzieli na to dwoma trafieniami. Sosnowiczanie zdołali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale potem już tylko Rozwój trafiał do siatki, wygrywając ostatecznie 4:2.

W wielkim finale Szczakowianka podejmowała Młodzika Strzelce Opolskie. Spotkanie było bardzo zacięte, a oba zespoły pokazały sporo świetnej piłki. Młodzik dość szybko objął prowadzenie po uderzeniu Kamila Olczyka, ale Drwale dzięki trafieniom Olivera Garzeła i Dominika Raszka odrobili straty i przejęli prowadzenie. Michael Wiatowski dał gościom wyrównanie i wydawało się, że do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebne będą karne. Jednak dosłownie na pięć sekund przed końcową syreną swoje trafienie zaliczył Hubert Kręcichwost, czym zapewnił Szczakowiance końcową wygraną.

Na zakończenie zawodnicy otrzymali dyplomy, medale i puchary, a także nagrody ufundowane przez sponsorów. Oczywiście nie zabrakło też wyróżnień indywidualnych. Królem strzelców turnieju został Marcin Rosa (Szczakowianka Jaworzno), natomiast za najlepszego bramkarza uznano Mikołaja Glucka (Młodzik Strzelce Opolskie).

Podczas turnieju wspominaliśmy postać Bogusława Pluty, który przez lata wspierał jaworznicki sport. Działał na rzecz Szczakowianki jako sponsor, społecznik, działacz i członek Zarządu. Był jednym z inicjatorów odbudowy piłki nożnej w naszym mieście i utworzenia Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka. Firma Agropak, którą prowadził, była jednym z głównych sponsorów klubu, od początku jego reaktywacji w 2007 roku. Szczególnie na sercu leżało mu wychowanie zdolnej jaworznickiej młodzieży. Przez lata troszczył się o grupy młodzieżowe Szczakowianki. Zmarł przedwcześnie po ciężkiej chorobie w marcu 2012 roku.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju. Trudno tutaj wymienić wszystkich z imienia, ale na pewno trzeba wspomnieć o naszych partnerach z MCKiS Jaworzno i Salonu Piłkarskiego FH SUPER SPORT. Serdecznie dziękujemy rodzicom młodych zawodników, którzy wspierali piłkarzy nie tylko dopingiem, ale też przykładając swoje bardzo ważne cegiełki do organizacji i oprawy całej imprezy. Dziękujemy sponsorom, działaczom, sędziom, trenerom i zawodnikom wszystkich drużyn, które wzięły udział w turnieju. Cała impreza nie byłaby też możliwa, gdyby nie finansowe wsparcie Gminy Miasta Jaworzna, a także Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Liczmy, że za rok znów spotkamy się podczas kolejnej edycji turnieju!

Wyniki spotkań:

Grupa A:

LKS Kamienica – Rozwój Katowice 0:6

Szczakowianka Jaworzno – Juwe Tychy-Jaroszowice 1:0

Rozwój Katowice – Szczakowianka Jaworzno 1:2

LKS Kamienica – Juwe Tychy-Jaroszowice 0:3

Juwe Tychy-Jaroszowice – Rozwój Katowice 1:1

Szczakowianka Jaworzno – LKS Kamienica 4:0

Grupa B:

Młodzik Strzelce Opolskie – MKS Trzebinia 3:0

Tempo Rzeszotary – Piłkarz Sosnowiec 0:2

Piłkarz Sosnowiec – MKS Trzebinia 0:2

Tempo Rzeszotary – Młodzik Strzelce Opolskie 1:1

MKS Trzebinia – Tempo Rzeszotary 0:1

Piłkarz Sosnowiec – Młodzik Strzelce Opolskie 0:0

Półfinały Serie B:

Juwe Tychy-Jaroszowice – MKS Trzebinia 2:0

Tempo Rzeszotary – LKS Kamienica 2:0

Mecz o 7. miejsce:

MKS Trzebinia – LKS Kamienica 1:3

Mecz o 5. miejsce:

Juwe Tychy-Jaroszowice – Tempo Rzeszotary 1:0

Półfinały:

Szczakowianka Jaworzno – Piłkarz Sosnowiec 3:0

Młodzik Strzelce Opolskie – Rozwój Katowice 2:0

Mecz o 3. miejsce:

Piłkarz Sosnowiec – Rozwój Katowice 2:4

Finał:

Szczakowianka Jaworzno – Młodzik Strzelce Opolskie 3:2

Końcowa kolejność:

1. Szczakowianka Jaworzno

2. Młodzik Strzelce Opolskie

3. Rozwój Katowice

4. Piłkarz Sosnowiec

5. Juwe Tychy-Jaroszowice

6. Tempo Reszotary

7. LKS Kamienica Polska

8. MKS Trzebinia

Podobne wpisy