JSP Szczakowianka Jaworzno

W niedzielę jubileuszowy Turniej im. Bogusława Pluty

W niedzielę (14 listopada) na Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie odbędzie się jubileuszowa X edycja Turnieju w Halowej Piłce Nożnej 10-latków im. Bogusława Pluty. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Bogusław Pluta przez lata wspierał jaworznicki sport. Działał na rzecz Szczakowianki jako sponsor, społecznik, działacz i członek Zarządu. Był jednym z inicjatorów odbudowy piłki nożnej w naszym mieście i utworzenia Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka. Firma Agropak, którą prowadził, była jednym z głównych sponsorów klubu, od początku jego reaktywacji w 2007 roku. Szczególnie na sercu leżało mu wychowanie zdolnej jaworznickiej młodzieży. Przez lata troszczył się o grupy młodzieżowe Szczakowianki. Zmarł przedwcześnie po ciężkiej chorobie w marcu 2012 roku. Dla upamiętnienia jego postaci regularnie rozgrywane są dziecięce turnieje.

W najbliższą niedzielę podczas jubileuszowego turnieju na Hali Widowiskowo-Sportowej zmierzą się ekipy 10-latków z ośmiu drużyn. W grupie A obok gospodarzy ze Szczakowianki zagrają także ekipy Rozwoju Katowice, LKS-u Kamienica i Juwe Tychy-Jaroszowice. W grupie B natomiast rywalizować będą zespoły Piłkarza Sosnowiec, Tempa Rzeszotary, Młodzika Strzelce Opolskie i MKS-u Trzebinia. Zmagania grupowe rozpoczną się o godzinie 8:45, faza finałowa ruszy po godzinie 12:00. Szczegółowy terminarz znaleźć można na dedykowanej stronie memorialpluty.pl. Zapowiadają się ogromne emocje. Zapraszamy na halę do kibicowania i wspierania naszych młodych zawodników. Na każdego czeka słodki poczęstunek oraz kawa i herbata.

Turniej odbędzie się przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Jaworzna, a także Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Podobne wpisy