JSP Szczakowianka Jaworzno

Miasto Jaworzno gra razem ze Szczakowianką

Miasto Jaworzno od lat pozostaje najważniejszym partnerem i sponsorem Szczakowianki. Miło nam przekazać, że po raz kolejny dodatkowo zacieśniamy naszą współpracę, a nasz klub w najbliższych tygodniach będzie promował miasto w całym regionie.

Szczakowianka jest od lat najlepszym klubem z Jaworzna i gra w najwyższej lidze spośród wszystkich zespołów z miasta. Oprócz drużyny seniorów Biało-Czerwoni prowadzą także kilka grup młodzieżowych, a pod szyldem Drwali trenuje kilkadziesiąt chłopców i dziewcząt w różnym wieku. Dobre wyniki naszego zespołu, a także działania na rzecz edukacji i wychowania młodzieży doceniane są także przez władze Jaworzna. Co roku w ramach dotacji celowych na rozwój sportu najwyższe kwoty trafiają właśnie do Szczakowianki. W 2021 roku miasto wsparło kwotą 204 000 zł zadanie pod nazwą „Przygotowanie i udział w rozgrywkach ligowych Szczakowianka 2021 – sportowa energia”. Bardzo dziękujemy za taką pomoc, dzięki tym środkom klub może funkcjonować i przy wsparciu prywatnych sponsorów rozwijać się i sięgać po kolejne sukcesy.

Latem Jaworzno wsparło Szczakowiankę podczas organizacji sportowego campu. W lipcu nasz klub zorganizował w Szczakowej sportowy obóz dla dzieci, podczas których prowadzone były także zajęcia z profilaktyki. Oprócz zajęć sportowych, doskonalenia techniki gry i świetnej zabawy na dzieci czekały warsztaty. Nasza zaprzyjaźniona pedagog pani Dominika Patrzałek poprowadziła szereg zajęć profilaktycznych poświęconych takim tematom jak tolerancja, walka z niebezpiecznymi używkami, zdrowe żywienie itd. W sumie w letnich zajęciach udział wzięło około 50 dzieci. Miasto wparło nasze zadanie „Nie dla cyberprzemocy i używek, czyli bezpieczne wakacje 2021” dotacją w wysokości 12 150 zł. – Zapewnienie jaworznickim dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego spędzenia wakacji, to dla gminy jedno z zadań priorytetowych. Taka forma spędzania wolnego czasu sprawia, że realizowane są zadania z zakresu profilaktyki w przystępny i ciekawy dla najmłodszych sposób – mówi Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Miasta.

Miło nam poinformować, że w najbliższych tygodniach będziemy mieli okazję realizować kolejny projekt wspólnie z miastem. Na mocy umowy zawartej z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie Szczakowianka promować będzie miasto podczas swoich spotkań ligowych i pucharowych, a także zaplanowanych turniejów drużyn młodzieżowych. Jaworzno zyska dodatkowy kanał do promocji i większy rozgłos w regionie, a nasz klub za to dodatkowe środki na działanie. Liczymy na owocną współpracę i wspólne sukcesy.

Podobne wpisy