JSP Szczakowianka Jaworzno

Niedzielne popołudnie przy Krakowskiej

W najbliższych tygodniach Szczakowianka swoje ligowe mecze rozgrywać będzie w niedziele. W 10. kolejce IV ligi śląskiej Drwale podejmować będą ekipę Unii Rędziny.

Po bardzo udanym, chociaż okupionym kilkoma stratami, wyjeździe do Radzionkowa, Drwale powracają do walki o ligowe punkty przed własną publicznością. W najbliższą niedzielę przy Krakowskiej czeka nas starcie z Unią Rędziny.

Unia jest beniaminkiem IV ligi i na ten szczebel powróciła po niemal równo dekadzie. Rędzinianie w poprzednim sezonie bardzo pewnie wygrali rozgrywki w częstochowskiej okręgówce, a w grupie mistrzowskiej zaliczyli 12 zwycięstw i tylko 2 porażki. IV liga to już jednak zdecydowanie wyższy poziom. Przed sezonem zespół często typowany był jako jeden z kandydatów do spadku i jak na razie faktycznie zajmuje przedostatnią lokatę. Unia ma na swoim koncie siedem punktów, na co złożyły się dwa zwycięstwa, remis i aż sześć porażek. W ostatniej kolejce beniaminek pokazał, że stać go jednak na więcej niż wskazywałaby tabela i sensacyjnie 6:1 rozgromił Wartę Zawiercie. Szczakowianka rywalizowała z Unią w sezonie 2010/11 i zdecydowanie miło może wspominać te spotkania. Jesienią na boisku rywala jaworznianie pewnie wygrali 4:0. Jeszcze lepiej było wiosną,a przy Krakowskiej Drwale urządzili sobie prawdziwą kanonadę, gromiąc rywali aż 8:0. Teraz raczej nie ma co liczyć na powtórkę takiego wyniku, ale podopieczni trenera Cygnara ostrzą sobie zęby na sięgniecie po kolejny komplet punktów. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców z trybun stadionu Miejskiego. Zapraszamy na mecz w niedzielę o godzinie 15:00.

Podobne wpisy