JSP Szczakowianka Jaworzno

Wysokie wygrane orlików

Sprawdzamy co tam słychać u naszej młodzieży, a konkretnie w roczniku 2011. Nasi młodzi zawodnicy z grupy Orlików prowadzeni przez trenera Pawła Szczotkę mają za sobą pierwsze spotkania w IV lidze okręgowej i zdążyli już zaliczyć dwa wysokie zwycięstwa.

Grupa Orlików do rywalizacji przystąpiła 4 września, kiedy to na wyjeździe zmierzyła się z UKS-em Jedynka Łazy. Młodzi Drwale urządzili sobie prawdziwą strzelaninę i rozgromili rywali aż 15:5. Sześć bramek w tym spotkaniu ustrzelił Hubert Kręcichwost, trzy Jakub Domagalski, po dwie Dominik Raszek i Jakub Rapacz, a po jednej dorzucili Maksymilian Twardak i Szymon Królczyk. Po tak udanym początku sezonu nasi młodzi zawodnicy z dużym animuszem przystąpili do kolejnego spotkania. 8 września młodzi Drwale przy Kościuszki podejmowali Czarnych Sosnowiec. Kibice znów mogli obejrzeć prawdziwy grad bramek. Po dobrym meczu Szczakowianka pokonała solidnych rywali 9:5. Tym razem najbardziej bramkostrzelny okazał się Jakub Rapacz, który zaliczył cztery trafienia. Dwie bramki dorzucił Oliver Garzeł, po jednej Marcin Rosa, Szymon Królczyk i Hubert Kręcichwost. Bardzo cieszymy się z tak dobrej gry i gratulujemy wygranych!

Polski Związek Piłki Nożnej zmienia od tego roku funkcjonowanie grup młodzieżowych w całym kraju. Zarząd PZPN przyjął uchwałę w sprawie likwidacji ewidencji tabel i wyników ligowych w prowadzonych przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej w rozgrywkach dziecięcych kategorii od G2 (skrzat) do E1 (orlik). W rundzie jesiennej rozgrywki toczyć się będę jeszcze wobec przyjętych terminarzy, ale wyniki i tabele w młodszych grupach nie będą podawane. Na wiosnę wprowadzone maja być kolejne zmiany, ale o tym PZPN będzie informował w późniejszych terminach.

Podobne wpisy