JSP Szczakowianka Jaworzno

Inauguracja z Rozwojem

W sobotę startuje IV liga śląska, a do gry o ligowe punkty wracają także piłkarze Szczakowianki. Biało-Czerwoni w pierwszej kolejce będą podejmowali ekipę Rozwoju Katowice.

Po dwóch miesiącach przerwy do gry powraca IV liga. Latem w naszym zespole działo się sporo i teraz do nowego sezonu przystępujemy z nowym składem i nowymi nadziejami. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Pawła Cygnara będzie Rozwój Katowice, który został przeniesiony z grupy II. Katowiczanie to bardzo ciekawa młoda ekipa, oparta na własnych wychowankach, która już w poprzednich rozgrywkach potwierdziła, że potrafi być bardzo groźna. Rozwój w poprzednim sezonie powrócił do seniorskiej piłki i zakończył sezon na 8. miejscu, mając na swoim koncie 47 punktów. Latem drużyna nieźle prezentowała się podczas meczów kontrolnych, zaliczając cztery zwycięstwa – w tym z rezerwami Rakowa – i jeden remis. Na tydzień przed ligą w pucharowych derbach Katowic Rozwój uległ Podlesiance 0:1.

Szczakowianka z Rozwojem o punkty ostatni raz mierzyła się już dość dawno – dekadę temu w sezonie 2011/12. Wówczas Biało-Czerwoni sensacyjnie ograli przy Krakowskiej ówczesnego niepokonanego lidera III ligi 4:0. Jesienią było już nieco gorzej, a mecz zakończył się porażką 1:3. Ostatni raz oba zespoły na boisku spotkały się zimą podczas towarzyskiego starcia i wówczas to Szczakowianka wygrała 3:1.

Sobotnie starcie zapowiada się bardzo ciekawie. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion – Wasze wsparcie na starcie rozgrywek jest nam bardzo potrzebne! Początek spotkania o 17:00 na Stadionie Miejskim. Wszystkich kibiców spoza Jaworzna, którzy nie mogą dotrzeć na stadion zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo, którą przeprowadzi sportslaski.tv.

Podobne wpisy