JSP Szczakowianka Jaworzno

Zmienne szczęście Młodych Drwali

Młodym Drwalom udało się przełamać złą passę i w porównaniu do poprzedniego tygodnia mogą być zadowoleni ze swoich ostatnich wyników. Zapraszamy do cotygodniowego podsumowania rozgrywek juniorskich.

Piłkarze z rocznika 2003-2004 przełamali złą passę i po dwóch porażkach, na wyjeździe na popularnej „Kocinie” w Mysłowicach pokonali tamtejszy Górnik 09 0:2 po bramkach Jakuba Gędłka. Przed zespołem Grzegorza Stadlera ostatnia kolejka. Tym razem w Szczakowej podejmą Podlesiankę Katowice.

Kolejna grupa może zaliczyć ostatnie mecze za udane. Młodzi Drwale występujący w sosnowieckiej IV lidze okręgowej z grupy D1 Młodzik rozegrali dwa spotkania. W pierwszym pojedynku z UKS-em Progres I Sosnowiec zawodnicy Mirosława Dąbrowskiego zgarnęli komplet punktów, odnosząc zwycięstwo 2:1, dzięki bramkom Bartosza Kotulskiego oraz Gabriela Boby. W drugiej potyczce, jaworznianie na wyjeździe zmierzyli się z mocnym Zagłębiem Sosnowiec. Tym razem Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość rywala i przegrali 5:2, a na listę strzelców wpisał się Wiktor Ślusarczyk oraz Gabriel Boba.

Ze zmiennym szczęściem swoje ligowe mecze rozegrała drużyna z grupy E1 Orlik. Juniorzy prowadzeni przez Piotra Szczotkę na Orliku w Pieczyskach zagrali z APN-em Czeladź. Po bardzo wyrównanym boju, Szczakowianka musiała minimalnie ulec gościom, przegrywając 4:5. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Konrad Drabik, a jedną bramkę dołożył Wojciech Kramarz. W następnej ligowej kolejce, jaworznianie zagrali w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MUKP. Tym razem młodzi piłkarze zrewanżowali się za ostatnią porażkę i zdobyli trzy punkty, odnosząc zwycięstwo 4:6. Do bramki trafiali dwa razy Hubert Kręcichwost, Konrad Drabik oraz po jednym golu strzelał Miłosz Milewski oraz Radosław Czopik.

Porażki niestety doznała drużyna z grupy E2 Orlik, która na co dzień gra w sosnowieckiej IV lidze okręgowej. Piłkarzom Szczakowianki przyszło zagrać w derbach Jaworzna z UKS-em Akademią 2012 I. Po ciężkim boju, zespół Pawła Szczotki uległ 3:5. Do siatki trafiali Jakub Rapacz, Marcin Rosa i Hubert Kręcichwost.

Najmłodsi piłkarze z zespołu F1 Żak rozegrali dwa spotkania. Po raz kolejny w spotkaniu z CKS-em Czeladź to przeciwnicy byli lepsi i wygrali 2:0. Natomiast w drugim meczu wygrali aż 9:0 z MKS-em Sławków.

Wszystkie wyniki naszej młodzieży można śledzić na portalu Łączy nas piłka pod podanym adresem:

https://www2.laczynaspilka.pl/klub/jsp-szczakowianka,8118.html

 

Podobne wpisy

https://kobiecyranking.pl/