JSP Szczakowianka Jaworzno

Zmienne szczęście juniorów

W ostatni weekend nie mogliśmy zobaczyć drużyny seniorskiej, która pauzowała w rozgrywkach czwartoligowych, ale za to juniorzy nie próżnowali i ze zmiennym szczęściem walczyli w rozgrywkach ligowych.

Nasz przegląd zaczynamy od najstarszego rocznika, który po okazałym zwycięstwie z Górnikiem Mysłowice, musiał przełknąć gorycz porażki. W spotkaniu II ligi wojewódzkiej – grupy spadkowej Biało-Czerwoni przegrali na wyjeździe w Katowicach z tamtejszą Podlesianką 1:2, a honorową bramkę zdobył Dawid Lipniak. W następnym spotkaniu Jaworznianie podejmą lidera tabeli Siemianowiczankę.

Zespół D1 Młodzik z rocznika 2008/2009 w pierwszej kolejce IV ligi okręgowej – Sosnowiec zmierzył się na wyjeździe z AKS-em Niwką Sosnowiec. Gospodarze pewnie zwyciężyli z zespołem Szczakowianki 4:0.

Kolejna nasza drużyna, tym razem E1 Orlik, wróciła bez punktów. Młodzi zawodniczy z Jaworzna zmierzyli się na wyjeździe z MUKP Dąbrowa Górnicza, gdzie musieli uznać wyższość przeciwnika przegrywając 3:7. Bramki dla Drwali strzelał: Stanisław Augustynek, Konrad Drabik oraz Tobiasz Paluch. Po czterech kolejkach IV ligi okręgowej E1 Orlik – Sosnowiec, Szczakowianka zajmuje czwartą pozycję.

Drugi zespół E1 Orlik grający w V lidze okręgowej – Sosnowiec, po trzech porażkach z rzędu, musiała doliczyć kolejną, tym razem lepszym zespołem okazał się APN Czeladź, wygrywając 12:5. Gole dla Szczakowianki strzelał czterokrotnie Konrad Drabik oraz Andrzej Jamróz.

W IV lidze okręgowej E2 Orlik – Sosnowiec, piłkarze z Jaworzna po bardzo wyrównanym pojedynku z MUKP Dąbrowa Górnicza odnieśli zwycięstwo 7:6. Na listę strzelców wpisał się trzykrotnie Jakub Rapacz, a po dwa gole dołożyli Marcin Rosa oraz Hubert Kręcichwost.

W lidze Żaków z rocznika 2012, nasi najmłodsi piłkarze rywalizowali w Szczakowej ze swoimi rówieśnikami rozgrywając trzy z czterech zaplanowanych spotkań. W pierwszym spotkaniu zespół podzielił się punktami z mocnym CKS-em Czeladź, remisując 1-1, natomiast kolejne trzy spotkania to same wygrane! Na początek Biało-Czerwoni otrzymali walkowera w spotkaniu z ZEW-em Kazimierz, a następnie rozbili MUKP Dąbrowa Górnicza 6:0 oraz UKS Sławków 8:0.

Podobne wpisy

sprzedaż maszyn do czyszczenia filtrów dpf