JSP Szczakowianka Jaworzno

Podsumowanie ligowych zmagań juniorów

Wracamy jeszcze do wydarzeń minionego tygodnia, gdzie nasza zdolna młodzież rozgrywała swoje mecze ligowe.

Zawodnicy Biało-Czerwonych z rocznika 2011, ze zmiennym szczęściem rozegrali kolejne dwa spotkania ligowe w sosnowieckiej IV lidze okręgowej. W pierwszej potyczce wyjazdowej z AMP Orzeł Sosnowiec, po zaciętym boju, Młodzi Drwale wywieźli komplet punktów wygrywając 8:6. Bramki w tym spotkaniu strzelali: czterokrotnie Marcin Rosa, trzykrotnie Jakub Rapacz oraz raz Jakub Domagalski. Natomiast w kolejnym rozegranym meczu musieli uznać wyższość APN-u Czeladź, który nie dał szans Szczakowiance wygrywając 10:3. W tym meczu bramki dla naszych orlików zdobywali Dominik Raszek, Marcin Rosa i Jakub Rapacz.

W II lidze wojewódzkiej nasz najstarszy rocznik 2003/2004 trafił do grupy spadkowej. Po pierwszej porażce z MKS-em Siemianowiczanką, piłkarze w następnej kolejce nie dali szans Górnikowi 09 Mysłowice, pewnie wygrywając 4:0. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Krzak, Kacper Trojanowski, Wiktor Skórnicki oraz Hubert Łukaszczyk.

Kolejną grupą jest zespół D1 Młodzik z rocznika 2008/2009, grający w sosnowieckiej okręgowej IV lidze. Drużyna rozegrała dwa spotkania z Czarnymi Sosnowiec oraz Wartą Zawiercie. W pierwszej potyczce mimo dwubramkowej przewagi wypracowanej, dzięki bramkom Gabriela Boby, zespoły ostatecznie podzieliły się punktami. W drugim meczu, zespół z Jaworzna musiał uznać wyższość gości i uległ 3:6, a bramki dla naszej drużyny strzelił dwukrotnie Szymon Wilk oraz Bartosz Kotulski.  

Następny zespół, który rozegrał swoje mecze to grupa E1 Orlik, która rozegrała dwa dobre pojedynki. Najpierw po dwóch bramkach Konrada Drabika i Jakuba Rapacza wygrali 3:2 z Górnikiem Sosnowiec, a w kolejnym rozgromili w Jaworznie CKS Czeladź 5:1, po dwóch bramkach Tobiasza Palucha, jednej Konrada Drabika, Jakuba Rapacza i Marcina Rosy.

Piłkarze z rocznika 2010 z sosnowieckiej V ligi okręgowej, nie będą dobrze wspominać ostatnich potyczek. Najpierw przegrali 5:18 z Salosem Dąbrowa Górnicza, a następnie zespół z Jaworzna musiał uznać wyższość bardzo mocnej drużyny Zagłębia Sosnowiec, która nie dała szans Jaworznickim Drwalom wygrywając aż 26:0. Na listę strzelców w meczu z Salosem wpisał się dwukrotnie Bartosz Pieczkowski, Wiktor Jabłoński oraz jednokrotnie Maksymilian Twardak.

Ostatnią grupą jest zespół Żaków 2012. Młodzi adepci piłki nożnej na bocznym boisku CKS-u Czeladź rozegrali aż cztery mecze, w których wygrali trzykrotnie z ZEW Kazimierz 6:0, MUKP Dąbrowa Górnicza 7:0 oraz UKS-em Sławków 10:0. W najtrudniejszym spotkaniu z CKS-em Czeladź, Biało-Czerwoni musieli pogodzić się z porażką 0:2.

Podobne wpisy

lawetawarszawa24.pl