JSP Szczakowianka Jaworzno

O punkty z Szombierkami

Już w sobotę na zakończenie intensywnej piłkarskiej majówki piłkarze Szczakowianki zmierzą się z ekipą Szombierek Bytom.

W sobotę na Stadion Miejski zawitają goście, którzy zawsze w Jaworznie są mile widziani. Spotkania Szczakowianki z Szombierkami od lat określane są meczami przyjaźni i chociaż na murawie zwykle trwa zacięta walka, to już na trybunach toczy się wzajemna integracja. Niestety ze względu na pandemię nie możemy jeszcze ugościć kibiców na trybunach, mimo wszystko jednak sobotnie starcie jak zawsze zapowiada się wyjątkowo.

Szombierki w ubiegłym roku były o krok od awansu do III ligi, ale po przegranych barażach popadły w przeciętność. Wiosną bytomianie wygrali jak na razie tylko dwa spotkania i ich sytuacja staje się coraz trudniejsza. Szombierki balansują tuż nad strefą spadkową i bardzo potrzebują punktów, można się więc spodziewać, że na murawie będą zaciekle walczyli o każdy centymetr boiska. Szczakowianka nie zamierza jednak odpuszczać i liczy na przerwanie kiepskiej serii. Jesienią w Bytomiu oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko zakończone remisem 2:2.

Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 17:00. Tradycyjnie zapraszamy za to na nasze media społecznościowe, gdzie podawać będziemy wynik na żywo, a także do zaprzyjaźnionego serwisu lokalnapilka.pl.

Podobne wpisy