JSP Szczakowianka Jaworzno

O przełamanie w Łaziskach

W maju rozgrywki ligowe mocno przyspieszyły i już w środę Biało-Czerwonych czeka kolejne starcie o ligowe punkty. Tym razem w Łaziskach Szczakowianka zmierzy się z miejscową Polonią.

Rozgrywki w ramach IV ligi śląskiej powoli wkraczają w decydująca fazę i trwa walka o jak najwyższe miejsca w tabeli. Podopieczni trenera Cygnara po małej zadyszce chcą znów wrócić do wygrywania i piąć się coraz wyżej. W środę o 18:00 na wyjeździe Drwale zmierzą się z Polonią Łaziska. Polonia jest jednym z tych rywali, którzy najczęściej grali w ostatnich latach ze Szczakowianką. W sumie uzbierało się tego już 17 spotkań – 8 razy zwyciężała ekipa z Łazisk, 5 razy Biało-Czerwoni a cztery mecze zostały nierozstrzygnięte. Jesienne starciu obu ekip dostarczyło sporo emocji. Do przerwy Szczakowianka prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie rywale zdołali odrobić straty i mecz zakończył się podziałem punktów. Co ciekawe stadion w Łaziskach pozostaje niezdobyty przez Drwali od ponad 20 lat. Ostatni raz w Łaziskach jaworznianie wygrali… jesienią sezonu 1998/99. To dobitnie pokazuje jak trudny jest to teren. Pora jednak najwyższa odczarować stadion i wreszcie sięgnąć tam po komplet punktów.

Polonia jest sąsiadem Szczakowianki w ligowej tabeli i ma dokładnie tyle samo punktów. Wiosną Poloniści regularnie wygrywają i tylko od czasu do czasu przydarzają się im wpadki, takie jak porażki po 0:4 z Dramą czy Zniczem. To na pewno bardzo wymagający rywal i w środę można spodziewać się zaciętej walki. Przypominamy, że wszystkie spotkania są jeszcze rozgrywane niestety bez udziału publiczności. Tradycyjnie zapraszamy za to na nasze media społecznościowe, gdzie podawać będziemy wynik na żywo, a także do zaprzyjaźnionego serwisu lokalnapilka.pl.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz