JSP Szczakowianka Jaworzno

Rewanż z Sarmacją

W najbliższą sobotę Biało-Czerwonych czeka kolejne domowe starcie. Tym razem Szczakowianka - wyjątkowo przy Kościuszki - podejmować będzie Sarmację Będzin.

IV liga rozkręciła się już na dobre, a za nami już pięć ligowych kolejek. W sobotę Szczakowianka po raz trzeci tej wiosny wystąpi w roli gospodarza. Najbliższy rywal Biało-Czerwonych ostatnio boryka się z problemami finansowymi i broni się przed spadkiem z ligi. Sarmacja, bo o niej właśnie mowa, mimo wszystko jest bardzo wymagającym rywalem i potrafi walczyć z najlepszymi. Wiosną Sarmacja zaliczyła jak na razie dwa zwycięstwa i trzy porażki. Będzinianie ograli dwóch outsiderów – Dramę i RKS, ale w pozostałych spotkaniach nie dali rady urwać punktów rywalom. Jesienią w Będzinie sarmaci pokonali Drwali 2:0. Potem Szczakowianka wyeliminowała będzinian z Pucharu Polski – rachunki zostały więc poniekąd wyrównane. Dla obu zespołów sobotni pojedynek będzie miał spore znaczenie. Sarmacja chce złapać kontakt ze środkiem tabeli. Szczakowianka tymczasem może już na dobre uciec ekipom z dołu tabeli i znów rozpocząć wędrówkę w stronę czołowej piątki. Oba zespoły w przeszłości grywały ze sobą wiele razy i zrobią wszystko by sięgnąć po wygraną.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Ze względu na zły stan boiska na Stadionie Miejskim mecz przeniesiono do Szczakowej. Przypominamy, że wszystkie spotkania są obecnie rozgrywane niestety bez udziału publiczności. Tradycyjnie zapraszamy za to na nasze media społecznościowe, gdzie podawać będziemy wynik na żywo, a także do zaprzyjaźnionego serwisu lokalnapilka.pl. Dodatkowo Sarmacja przygotowuje też transmisję na żywo do oglądania której zapraszamy.

Podobne wpisy