JSP Szczakowianka Jaworzno

Sparingowa wygrana Młodzików

Na kolejne zmagania z udziałem naszej młodzieży niestety będziemy musieli jeszcze trochę poczekać - wszelkie rozgrywki ze względu na pandemią zostały bowiem zawieszone. Przed lockdownem nasza drużyna młodzików zdążyła jeszcze rozegrać cenny sparing.

Drużyna Młodzików prowadzona przez trenera Mirosława Dąbrowskiego w ostatni piątek rozegrała ostatni sparing przed mającym się rozpocząć sezonem ligowym. Młodzi Drwale na stadionie MOSiR-u Katowice na Szopienicach rywalizowali z tamtejszym UKS-em. Sparing zakończył się zwycięstwem naszych zawodników 4:2.

Pierwszą bramkę w meczu niestety strzela przeciwnik. Nasi Chłopcy jednak nie podłamują się rezultatem i dążą do wyrównania, gdzie po ładnej i składnej akcji zespołu do wyrównania doprowadza Witek Baran. Kolejne akcje zarówno z jednej strony jak i drugiej nie przynoszą zmiany rezultatu, głównie dzięki wysiłkom bramkarzy. Przełamanie nastąpiło po kolejnej akcji Młodych Drwali, gdzie wrzutkę na pole karne przecina obrońca i niefortunnie kieruje piłkę do własnej bramki. Kolejny gol w meczu strzela niezawodny Gabriel Boba tuż przed końcem pierwszej połowy. Do przerwy Szczakowianka prowadziła już 3:1. 

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy składną akcję zespołu kończy Gabriel Boba strzelając swoją drugą bramkę w meczu. Kolejne minuty meczu przynoszą zmiany zawodników i testowanie graczy na nowych pozycjach. Nieporozumienie obrońców grających w nowym ustawieniu dla siebie sprawiło, że rywale zdołali raz jeszcze trafić do siatki. Dalsze eksperymenty, zarówno w naszej drużynie, jak i u przeciwników, nie przyniosły zmiany wyniku i cały mecz kończy się zasłużoną wygraną Szczakowianki 4:2

Więcej szczegółów tutaj

 

Podobne wpisy