JSP Szczakowianka Jaworzno

Udany weekend młodej Szczakowianki

Miniony weekend okazał się bardzo udany dla Młodych Drwali. Nasza ekipa Żaków świetnie spisała się podczas turnieju rozgrywanego w Częstochowie. Juniorzy natomiast rozpoczęli ligową wiosnę od cennego remisu.

W sobotę do gry o ligowe punkty wróciła ekipa seniorów i odniosła pierwsze zwycięstwo. To jednak nie jedyne dobre wiadomości z mijających dni. Także nasze młodzieżowe ekipy powoli wracają do walki i już na początku wiosny mogą mieć powody do zadowolenia.

Nasza drużyna Żaków prowadzona przez trenera Andrzeja Dylowicza wzięła w sobotę udział w mocno obsadzonym turnieju „Graj w piłkę człowieku”. Prestiżowa impreza po raz kolejny odbywała się na Hali Sportowej Częstochowa, która jest jednym z bardziej imponujących obiektów w regionie i gościć może nawet 7000 kibiców. Młodzi Drwale przystąpili do walki w grupie A. W pierwszym spotkaniu zremisowali 1:1 z drugą ekipą Łódzkiej Akademii Futbolu. Kolejne dwa spotkania przyniosły już pewne wygrane. Młodzi piłkarze Szczakowianki najpierw 3:0 ograli Płomień Czarny Las, a potem 2:0 pokonali Sportową Częstochowę. Dzięki temu zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowali do półfinału. W półfinale doszło do zaciętego pojedynku z Łódzką Akademią Futbolu. Oba zespoły trafiły do siatki po razie, a więc o tym, kto zagra w finale, decydować miały rzuty karne. Te lepiej wykonywali Młodzi Drwale i po decydującej jedenastce wykonywanej przez Maksa Twardaka mogli świętować awans do wielkiego finału. W finale nasza drużyna walczyła dzielnie, ale ostatecznie uległa ekipie Zawiszy Rzgów 0:4. To jednak oznaczało, że Szczakowianka wywalczyła srebrne medale. Dodatkowo najlepszym bramkarzem całego turnieju został nasz zawodnik – Nikodem Polański. Gratulujemy naszym chłopcom i dziewczynom bardzo udanego turnieju. Jesteśmy bardzo dumni z Waszej postawy!

Młoda Szczakowianka zagrała w składzie: Nikodem Polański – Julia Patrzałek, Blanka Machowska, Antoni Kwiatkowski, Kacper Głowacki, Kacper Przewoźnik, Maksymilian Twardak, Dawid Boś, Piotr Majewski, Jan Gędłek.

Wyniki Młodych Drwali:

Szczakowianka Jaworzno – Łódzka Akademia Futbolu II 1:1

Płomień Czarny Las – Szczakowianka Jaworzno 0:3

Sportowa Częstochowa – Szczakowianka Jaworzno 0:2

PÓŁFINAŁ

Szczakowianka Jaworzno – ŁAF 1:1 k. 3:2

FINAŁ:

Szczakowianka Jaworzno – Zawisza Rzgów 0:4

Juniorzy z kolejnym punktem

Także w sobotę swoje zmagania w rozgrywkach ligowych wznowiła nasza drużyna juniorów. Po rundzie jesiennej nasi zawodnicy mają do rozegrania jeszcze trzy mecze ligowe w II wojewódzkiej lidze juniorów. Na początek Młodzi Drwale mierzyli się z bardzo silną ekipą z pobliskiej Niwki. Biało-Czerwoni pokazali sporo dobrej gry i byli nawet blisko zwycięstwa. W pierwszej połowie wynik spotkania otworzył Jakub Gędłek. Po ponad godzinie gry goście doprowadzili do wyrównania, ale Drwale znów potrafili zaskoczyć bramkarza, a na listę strzelców wpisał się Michał Królczyk. W samej końcówce AKS niestety zdołał wyrównać i mecz zakończył się podziałem punktów. W następnej kolejce nasi juniorzy na wyjeździe zagrają z ekipa Stradomia Częstochowa.

Szczakowianka Jaworzno – AKS 2020 Górnik Niwka Sosnowiec 2:2 (1:0)

(Gędłek 22, Królczyk 76)

Szczakowianka: Białas – Królczyk, Skórnicki, Macek, Wójcik, Trojanowski, Janisz, Jachimczyk, Gędłek, Krzak, Wosik. Trener: Grzegorz Stadler

Udział Szczakowianki w rozgrywkach ligowych i turniejach młodzieżowych jest możliwy dzięki wsparciu sponsorów, a także dotacji z budżetu gminy Miasta Jaworzna w ramach zadania „Przygotowanie i udział w rozgrywkach ligowych Szczakowianka 2021 – sportowa energia”.

Podobne wpisy