JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzicy walczyli na Halowych Mistrzostwach Zagłębia

W miniony weekend drużyna Młodzików Szczakowianki rywalizowała podczas Halowych Mistrzostwach Zagłębia w piłce nożnej dzieci z rocznika 2008. Zawody rozgrywane były w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu.

W sobotę rozgrywane były grupowe eliminacje. W grupie II przeciwnikami naszych zawodników były zespoły: MUKP Dąbrowa Górnicza, UKS Jedynka Łazy, KKS Czarni Sosnowiec oraz KP Warta Zawiercie. Młodzicy rozpoczęli turniej od przegranej z KKS Czarni Sosnowiec 0:1. W następnym meczu również ulegli przeciwnikowi UKS Jedynka Łazy 0:2. Kolejne dwa mecze to już zwycięstwa podopiecznych trenera Wadowskiego: 1:0 z zespołem MUKP Dąbrowa Górnicza oraz 2:1 z KP Warta Zawiercie. Ostatecznie Młodzi Drwale zajęli drugie miejsce w grupie, co dało im przepustkę do wielkiego finału.

W niedzielę sześć najlepszych ekip rywalizowało o tytuł mistrzowski. W szranki oprócz Szczakowianki stanęły zespoły Zagłębia Sosnowiec, Ciężkowianki Jaworzno, AKS Górnika Niwka 2020, Przemszy Siewierz oraz UKS-u Jedynka Łazy. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały po 15 minut. Zawody sędziowali przedstawiciele Kolegium Sędziów w Sosnowcu – Henryk Kurek i Bogdan Skoczek.

Nasi młodzi zawodnicy rozegrali pięć spotkań i zostawili na parkiecie sporo serca. W pierwszym pojedynku minimalnie 1:2 ulegli Przemszy Siewierz. Drugi mecz to starcie z zawsze bardzo silną ekipą Zagłębia Sosnowiec, które zakończyło się porażką Drwali 1:3. Szalony przebieg miał pojedynek z Jedynką Łazy, który zakończył się hokejowym remisem 4:4. Kolejny mecz to derbowy pojedynek z Ciężkowianką. Nasi Młodzicy pokazali tutaj sporo klasy i pokonali lokalnego rywala 2:0. Na zakończenie turnieju Biało-Czerwoni ulegli ekipie z Niwki 1:2.

Ostatecznie całą imprezę wygrał zespół Przemszy Siewierz. Nasi Młodzi Drwale ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji. Po zakończeniu turnieju finałowego każda z drużyn otrzymała z rąk prezesa Podokręgu Sosnowiec Józefa Grząby okolicznościowe medale. Nagrodzono także najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza i król strzelców Mistrzostw.

Naszym młodym zawodnikom gratulujemy dobrych występów. W następnych tygodniach piłkarze z kolejnych grup wiekowych będą rywalizowali o tytuł w swojej kategorii – trzymamy mocno kciuki! Warto dodać, że udział w turnieju jak zawsze możliwy był dzięki wsparciu sponsorów a także Gminy Miasta Jaworzna.

Powiązane Wpisy

paintball kraków | Sprawdzony sklep z rękawicami bokserskimi polecamy | sterydy sklep