JSP Szczakowianka Jaworzno

O punkty w Grodźcu

Do końca rundy jesiennej w IV lidze pozostały już tylko cztery kolejki, które powinny okazać się bardzo ważne dla kształtu ligowej tabeli. Szczakowianka w sobotę przed południem na wyjeździe zmierzy się z RKS-em Grodziec.

Rozgrywki ligowe są już na ostatniej prostej przed długą zimową przerwą, a w IV lidze wciąż niewiele wiadomo. W tym sezonie nie brakuje niespodzianek, a tabela ligowa jest dość płaska. Czwarte miejsce od czternastego dzieli zaledwie siedem punktów, sporo więc jeszcze może się wydarzyć. Biało-Czerwoni w ostatnich w tym roku kolejkach liczą na zdobycze punktowe, które pozwoliłyby poprawić Drwalom lokatę, tak by zimę można było spędzać na bezpiecznej pozycji. W najbliższą sobotę podopiecznych trenera Pawła Cygnara czeka ważne starcie z RKS-em Grodziec. RKS w tym sezonie spisuje się bardzo słabo i zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Ekipa z Grodźca wygrała tylko dwa spotkania – oba na własnym boisku – i bardzo potrzebuje punktów, by wydostać się ze strefy spadkowej. RKS w ostatniej kolejce nie grał, a wcześniej zaliczył trzy z rzędu porażki, ale jest to zespół, którego absolutnie nie można lekceważyć. W tym sezonie ograł już bowiem takie ekipy jak Ruch Radzionków czy Znicz Kłobuck.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą w sezonie 2017/18. Wówczas dwukrotnie górą był RKS, który w Jaworznie wygrał 3:1, a u siebie 1:0. Teraz więc najwyższa pora na rewanż! Początek spotkania na stadionie w Grodźcu w sobotę o godzinie 11:00. Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami mecz rozgrywany będzie niestety bez udziału publiczności. Zachęcamy do śledzenia wyniku na żywo w zaprzyjaźnionym serwisie lokalnapilka.pl.

Powiązane Wpisy

narty z instruktorem włochy 2021