JSP Szczakowianka Jaworzno

Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 po raz kolejny ma wpływ na sportowe rozgrywki. W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowej liście obostrzeń – w tym dotyczących sportu. Zaplanowany na sobotę ligowy mecz Szczakowianki ze Śląskiem odbędzie się niestety bez udziału publiczności.

Pandemia SARS-CoV-2 ostatnio nabrała rozpędu, a liczba chorych rośnie lawinowo. W związku z tym rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Od minionej soboty cały kraj jest w strefie żółtej, a to m.in. oznacza, że wszyscy mają obowiązek zakrywać nos i usta w przestrzeni publicznej. W czwartek (15 października) Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę stref czerwonych i kolejnych obostrzeń. Od 17 października w całej Polsce zamknięte zostaną aquaparki, siłownie oraz baseny. Dodatkowo wszystkie sportowe wydarzenia będą odbywały się bez udziału publiczności.

W związku z tym informujemy, że najbliższe mecze ligowe z udziałem Szczakowianki, począwszy od sobotniego starcia ze Śląskiem, odbywać się będą bez udziału publiczności. Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie – będziemy o tym informowali na bieżąco, aczkolwiek wydaje się, że w obecnej rundzie bardzo prawdopodobne jest, że do ostatniej kolejki mecze odbywać się będą przy pustych trybunach. Kończymy również zapisy na pucharowy mecz z Unią Dąbrowa Górnicza.

Dodatkowo zmuszeni też jesteśmy odwołać planowaną na sobotę akcję charytatywną, podczas której mieliśmy zbierać środki na wsparcie jaworznickiego hospicjum. Oczywiście do tego pomysłu wrócimy jeszcze w przyszłości, gdy sytuacja się unormuje i będzie możliwość organizowania wydarzeń z udziałem kibiców. Dziękujemy za Wasze wsparcie, życzymy dużo zdrowia i zachęcamy do śledzenia naszych poczynań na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Podobne wpisy