JSP Szczakowianka Jaworzno

Razem dla Roberta!

Robert Sztandera przed laty był jednym z kluczowych zawodników naszej „Złotej Jedenastki”, która doprowadziła klub do awansu do piłkarskiej Ekstraklasy. Teraz Robert potrzebuje naszej pomocy i w najbliższych dwóch tygodniach Biało-Czerwona rodzina zagra właśnie dla niego.

Robert Sztandera swoją piłkarską karierę rozpoczynał w barwach Silesii Miechowice. Potem grywał w takich klubach jak m.in. Polonia Bytom, Górnik Wojkowice czy Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Do Szczakowianki dołączył w 2000 roku z Concordii Knurów, kiedy to nasz zespół grał w III lidze. Razem z drużyną wywalczył awans do II ligi, a rok później do Ekstraklasy. To właśnie Robert pewnie wykorzystał rzut karny w barażowym meczu z RKS-em Radomsko, a ta bramka w ostatecznym rozrachunku zapewniła Szczakowiance awans do Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zagrał osiem spotkań w ekipie Biało-Czerwonych i strzelił jedną bramkę – w pamiętnym meczu z Ruchem Chorzów wygranym 6:2. Przez kilka lat pracował w Irlandii, po zakończeniu piłkarskiej kariery postawił na własną firmę, ale nie zapominał o futbolu i był trenerem młodzieży – m.in. w Polonii Bytom.

Niestety jakiś czas temu Robert doznał udaru mózgu, który sprawił, że jego życie zupełnie się zmieniło. Nasz były zawodnik cały czas potrzebuje rehabilitacji, która jest kosztowna, ale daje dobre efekty i pozwala na stopniowy powrót do zdrowia. Biało-Czerwona rodzina pamięta o swoich zawodnikach i dzięki inicjatywie naszych oldbojów rusza z akcją „Razem dla Roberta”. Podczas najbliższego domowego meczu Drwali z Wartą Zawiercie (22 sierpnia) na stadionie odbędzie się zbiórka środków dla wsparcia Roberta i jego rehabilitacji. Bardzo liczymy na Waszą pomoc – liczy się każda złotówka. Na wszystkich darczyńców czekać będzie słodka niespodzianka.

Zbiórka na meczu to nie jedyna forma, w jakiej chcemy pomóc naszemu byłemu świetnemu zawodnikowi. W najbliższych dniach ruszą też licytacje piłkarskich gadżetów, z których wpływ w całości przeznaczony zostanie na wsparcie Roberta. Wśród nich nie zabraknie prawdziwych perełek dla kolekcjonerów. Nasz wychowanek, który w ostatnich latach trenuje w Rozwoju Katowice – Michał Kręcichwost przekazał do wylicytowania oryginalną koszulkę Napoli od Arkadiusza Milika z autografem naszego reprezentanta. Oldboje na czele z naszym byłym kierownikiem Markiem Zaborowskim przygotowują jeszcze kilka innych niespodzianek i ciekawych koszulek – m.in. koszulę z autografem Sławomira Peszki, koszulki GKS-u Katowice czy GKS-u Tychy. Wszystkie licytacje ruszą na początku tygodnia – będziemy o nich informowali – koniecznie śledźcie nasze media społecznościowe. Dziękujemy za wsparcie i już teraz zachęcamy do licytowania, a także odwiedzenia Stadionu Miejskiego 22 sierpnia!

Podobne wpisy