JSP Szczakowianka Jaworzno

Niedziela w Częstochowie

W połowie sierpnia Częstochowa staje się pielgrzymkowym centrum kraju i przyciąga tysiące pątników. W niedzielę pod Jasną Górę udadzą się także jaworzniccy Drwale, ich celem nie będzie jednak pielgrzymka, ale walka o ligowe punkty.

W czwartej kolejce IV ligi Szczakowiankę czeka wyjazdowe starcie z rezerwami Rakowa Częstochowa. Obie ekipy świetnie rozpoczęły sezon i jak na razie pozostają niepokonane w lidze. Raków dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zajmuje drugie miejsce, Szczakowianka natomiast jest trzecia. Młoda ambitna ekipa z Częstochowy prezentuje się bardzo dobrze i powinna być wymagającym rywalem dla jaworznickich Drwali. Częstochowianie w tym sezonie pokonali już Dramę i Grodziec, a także zremisowali z Gwarkiem Ornontowice. Ostatni raz Biało-Czerwoni z rezerwami Rakowa mierzyły się w sezonie 2017/18. Jesienią w Częstochowie padł bezbramkowy remis. Wiosną z kolei górą byli Drwale, którzy po zaciętym spotkaniu wygrali 3:2, strzelając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. Początek niedzielnego meczu, który będzie rozegrany na sztucznej murawie, zaplanowano na godzinę 12:00.

Uwaga – ważna informacja dla kibiców. Decyzją organizatorów ze względu na zagrożenie epidemiczne spotkanie rozgrywane będzie bez udziału publiczności – kibice nie będą mieli możliwości wejścia na obiekt. Zachęcamy naszych fanów do śledzenia wyniku na żywo w zaprzyjaźnionym serwisie lokalnapilka.pl. Po spotkaniu jak zawsze zapraszamy do naszej relacji i materiałów ze spotkania.

Podobne wpisy