JSP Szczakowianka Jaworzno

Ligowa inauguracja z Mikołowem

Osiem długich miesięcy musieliśmy czekać na ligowy mecz Szczakowianki. Na szczęście już w sobotę ruszają rozgrywki IV ligi, a Drwale na inaugurację rozgrywek zmierzą się z AKS-em Mikołów.

Gdy Szczakowianka w listopadzie 2019 roku rozgromiła Uranię, nikt nie spodziewał się, że czeka nas aż tak długi rozbrat z futbolem. Ligowa wiosna odwołana przez pandemię sprawiła, że wszyscy są już głodni ligowej piłki.

Biało-Czerwoni awansowali do IV ligi, a to oznacza zupełnie nowe wyzwania. Jaworzniccy Drwale do nowych rozgrywek przystępują z umiarkowanym optymizmem i chociaż nowej ligi trzeba się będzie dopiero nauczyć, to jednak nadzieje na dobre wyniki są spore. Już w pierwszej kolejce podopiecznych trenera Pawła Cygnara czeka bardzo trudny test – starcie z AKS-em Mikołów. W ostatnich dwóch dekadach oba zespoły mijały się i nie miały okazji grać ze sobą o ligowe punkty. Nawet jeżeli rywalizowały na tym samym szczeblu rozgrywek – to w różnych grupach. Teraz wreszcie dojdzie do konfrontacji. Mikołowianie zdają się być rywalem z górnej półki. W poprzednim sezonie AKS zajął wysokie 6. miejsce w IV lidze, zaliczając tylko 3 porażki. Latem ekipa z Mikołowa dokonała kilku korekt w składzie i zdaje się być jeszcze silniejsza niż przed rokiem. Trener Marcin Molek mierzy w górną połowę tabeli i zdaje się, że zespół faktycznie może liczyć się w walce o czołówkę. Szczakowianka na dzień dobry będzie jednak chciała zweryfikować plany rywali. Drwale latem przebudowali skład, mieszając doświadczenie z młodością, co może dać prawdziwą mieszankę wybuchową. Biało-Czerwoni w każdym meczu zamierzają walczyć o trzy punkty, a gdzie ich to ostatecznie zaprowadzi – przekonamy się za kilka miesięcy. Starcie z AKS-em zapowiada się wyjątkowo ciekawie i na pewno warto pojawić się będzie na stadionie.

Przed meczem w kasie stadionu można będzie nabyć karnet na wszystkie jesienne mecze Drwali, a także koszulki polo w stylu retro – zachęcamy do wsparcia klubu. Początek spotkania na Stadionie Miejskim przy ulicy Krakowskiej o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Ważna informacja dla wszystkich kibiców wybierających się na mecz – ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, na wejściu na stadion obowiązkowe jest posiadanie maseczki zasłaniającej usta i nos. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek i dostosowanie się do obowiązujących obostrzeń. 

Podobne wpisy