JSP Szczakowianka Jaworzno

Letnie wzmocnienia Szczakowianki

Nowy sezon już za progiem, a Biało-Czerwoni powoli kończą kompletowanie kadry na IV ligę. Miło nam powitać w klubie trzech nowych zawodników – Macieja Wierzbickiego, Michała Skórskiego i Adriana Gałkę.

Długi okres pandemii Szczakowianka wykorzystała do przebudowy składu pod kątem nowych rozgrywek. Zespół został odmłodzony, część zawodników zdecydowała się na transfery, ale w ich miejsce klub pozyskuje nowych graczy, którzy mają wzmocnić ekipę. Już zimą do składu dołączyli Marcin Drzymont, Michał Jewuła i Bartosz Marędowski, a teraz będą mieli nareszcie szansę by zadebiutować w lidze w naszym zespole.

Pierwszym letnim nabytkiem jaworznickich Drwali jest Maciej Wierzbicki – niezwykle doświadczony golkiper, który jesienią ma stać między słupkami jaworznickiej bramki. Maciej jest wychowankiem GKS-u Katowice i to w barwach tego klubu debiutował w I lidze. Potem grywał w takich ekipach jak Szombierki Bytom, Ruch Radzionków czy LZS Piotrówka. Gdy był zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała otarł się nawet o Ekstraklasę, ale niestety nie dane mu było zadebiutować na tym poziomie, za to zaliczył kilka spotkań w Młodej Ekstraklasie. W ostatnich dwóch sezonach był zawodnikiem III-ligowej Polonii Bytom. Liczymy, że między słupkami będzie godnym następcą Konrada Kołodzieja.

Kolejnych dwóch nowych zawodników kibice powinni kojarzyć z wcześniejszych lat, mamy bowiem do czynienia z powrotami. Pierwszym z nich jest Michał Skórski, który w Szczakowiance grał w III lidze w sezonie 2012/13. Zaliczył wówczas 27 występów w zespole Drwali i strzelił 6 bramek. Michał jest kolejnym zawodnikiem ze sporym doświadczeniem i ogranym w wyższych ligach. W przeszłości grywał w Ekstraklasie w barwach Zagłębia Sosnowiec, zaliczał też występy w Młodej Ekstraklasie i Pucharze Ekstraklasy. Nowy pomocnik Drwali ogrywał się na II i III-ligowych boiskach w barwach m.in. Hetmana Zamość, Radomiaka czy Stali Stalowa Wola. W ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem naszego ligowego rywala – Górnika Wojkowice, dla którego zdobył trzy bramki. Jako pomocnik powinien teraz dodatkowo wzmocnić środek pola zespołu.

Drugim zawodnikiem, który niejako powraca do Szczakowianki jest Adrian Gałka. Adrian jest naszym wychowankiem, swoją piłkarską karierę zaczynał w Szczakowiance, ale jego talent szybko został dostrzeżony na wyższych szczeblach i przez Górnik Libiąż trafił do Wisły Kraków, gdzie w tamtejszej akademii zbierał piłkarskie szlify. Z reprezentacją Małopolski wywalczył srebrne medale Mistrzostw Polski U-16, był też powoływany do młodzieżowej kadry narodowej. Ostatni sezon spędził w IV-ligowym MKS-ie Trzebinia. Adrian w tym roku skończył dopiero 19 lat, ale na boisku już pokazuje sporą piłkarską dojrzałość. Zwykle grywa na boku obrony, ale powinien sprawdzić się także jako wahadłowy, a może i nawet pomocnik, nie brakuje mu bowiem ofensywnych zapędów. Liczymy, że to będzie bardzo udany powrót i Adrian pomoże w budowaniu nowej silnej Szczakowianki.

Serdecznie witamy nowych zawodników w klubie i życzymy samych sukcesów!

Podobne wpisy