JSP Szczakowianka Jaworzno

Liga w kwietniu nie zagra

Niestety w kwietniu także nie będzie nam dane oglądać zmagań o ligowe punkty. Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował o odwołaniu wszystkich meczów w kraju do 26 kwietnia włącznie.

 

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zatacza coraz szersze kręgi i niestety wpływa na życie nas wszystkich. Sport zszedł zupełnie na drugi plan i jak na razie nie ma szans, by w najbliższym czasie można było oglądać rywalizację o punkty, czy nawet mecze towarzyskie. PZPN podjął decyzję, by przedłużyć okres zawieszenia spotkań do 26 kwietnia. To oznacza, że do maja nie uda się rozegrać ani jednego meczu ligowego.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi oraz III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

 

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformuje niezwłocznie po ich podjęciu.

Patrząc na rozwój sytuacji trzeba sobie powiedzieć wprost, że szanse na dokończenie sezonu są już niewielkie. Nawet gdyby – co wcale nie jest pewne – rozgrywki ruszyły w maju, to wydaje się praktycznie niemożliwe by rozegrać wszystkie kolejki w lidze okręgowej. Trudno powiedzieć jakie decyzje podejmą związkowe władze, ale wiele wskazuje na to, że sezon 2019/2020 zostanie przedwcześnie zakończony. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne decyzje.

 

Tymczasem przypominamy i apelujemy – jeżeli nie musicie, to koniecznie nie wychodźcie z domu!

 

Podobne wpisy