SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 16.03.2018; 11:56; źródło: własne

Transferowa ofensywa Szczakowianki

W sobotę startują rozgrywki Haiz IV ligi, pora więc najwyższa odsłonić wszystkie karty. Wiosną w Biało-Czerwonych barwach zobaczymy aż ośmiu nowych zawodników!

Tegoroczna zima w Szczakowiance była gorąca jak nigdy. Trudna sytuacja w tabeli sprawiła, że Jaworzniccy Drwale musieli podjąć szczególne kroki i dokonać wzmocnień jakich dawno już w naszym klubie nie było. Pierwsza zmiana dokonała się na stanowisku trenera – Andrzeja Sermaka zastąpił Szymon Stawowy. Nowy szkoleniowiec od razu rozpoczął budowę drużyny, która – jak mamy nadzieję – skutecznie powalczy o utrzymanie w Haiz IV lidze.

W sumie zimą do Szczakowianki dołączyło aż ośmiu nowych graczy, na boisku zobaczymy więc zupełnie nowy zespół i zapewne także zupełnie nową jakość. Poniżej prezentujemy sylwetki nowych zawodników.

Łukasz Dębski – niezwykle doświadczony obrońca. Wychowanek Stadionu Śląskiego prawdziwej piłki uczył się w Śląsku Świętochłowice. Potem przez lata biegał po III-ligowych boiskach, najpierw w barwach Hutnika Kraków a potem LKS-u Czaniec, Ruchu Radzionków i Beskidu Andrychów. Jego ostatnim klubem był nasz ligowy rywal – Polonia Poraj. Podczas gry imponuje spokojem, który udziela się całemu zespołowi, groźny także pod bramką rywali.

Tomasz Czogała – dynamiczny boczny pomocnik lub skrzydłowy. Mimo zaledwie 22 lat może już pochwalić się sporym doświadczeniem. W przeszłości posmakował już III-ligi w barwach rezerw Piasta Gliwice. Potem zbierał piłkarskie szlify w Gwarku Zabrze i Nadwiślanie Góra, gdzie zresztą imponował strzelecką formą. Jesienią reprezentował barwy Przemszy Siewierz i zaliczył dwa trafienia oraz dwie asysty.

Tomasz Sanok – solidny boczny defensor potrafiący włączyć się do akcji ofensywnej. Potrafi też nieźle uderzyć z dystansu. 20-latek przez większą część swojej dotychczasowej kariery związany z IV-ligową Tarnovią Tarnów. W poprzednim sezonie był podstawowym defensorem grającego w III lidze MKS-u Trzebinia, jesienią zaś znów wrócił do Tarnowa.

Daniel Olszewski – kreatywny pomocnik, dysponuje niezłą techniką i potrafi umiejętnie rozgrywać piłkę. W kwietniu Daniel skończy dopiero 19 lat, ale już pokazuje sporo umiejętności. Wychowanek GKS-u Tychy, doświadczenie zbierał w słynącej ze szkolenia młodzieży Akademii Rozwoju Katowice a ostatnio grywał też w młodzieżowych drużynach i rezerwach Zagłębia Sosnowiec.

Tomasz Kołek – niezwykle utalentowany 18-latek. Na co dzień gra na obronie i zaskakuje swoją dojrzałością na boisku. Podobnie jak Daniel Olszewski futbolowego rzemiosła uczył się w Akademii Rozwoju Katowice. Ostatnio był jednym z filarów zespołu grającego w wojewódzkiej lidze juniorów.

Miłosz Socha – bramkostrzelny napastnik, wychowanek Rakowa Częstochowa. Do zespołu dołączył dopiero pod koniec okresu przygotowawczego, na początku może mu nieco więc brakować zgrania zresztą ekipy. Drzemie w nim na tyle duży potencjał, że zdecydowano się dołączyć do go kadry zespołu. W barwach Skry Częstochowa grywał na III-ligowym poziomie, sporo grał też w IV lidze. W ostatniej rundzie był jednym z kluczowych graczy A-klasowej Unii Rędziny, dla której zdobył 11 bramek.

Michał Pochopień
– kolejny młody 20-letni napastnik z dobrymi perspektywami na dalszy rozwój. W przeszłości otarł się m.in. o zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ostatnio reprezentował barwy Sokoła Wola grającego w ZINA Lidze Okręgowej. Jesienią zaliczył cztery trafienia na ligowych boiskach.

Jako ósmy do zespołu dołączył zawodnik, którego nikomu w Jaworznie nie trzeba przedstawiać. Daniel Niedzielski, bo właśnie o nim mowa, po kilku miesiącach spędzonych w lidze okręgowej w Unii Strzemieszyce powraca by znów stać się postrachem IV-ligowych bramkarzy. Tylko w ostatnich dwóch sezonach popularny Niedziel ustrzelił łącznie 30 bramek dla Szczakowianki w meczach ligowych i walczył nawet o koronę króla strzelców. Teraz powraca by pomóc zespołowi w walce o utrzymanie.

Serdecznie witamy wszystkich nowych zawodników i trzymamy kciuki za udane występy w barwach Szczakowianki!

Zimą z zespołem pożegnało się trzech graczy. Łukasz Ząbek zdecydował się kontynuować swoją karierę w barwach Przemszy Siewierz. Z kolei Adam Noworyta i Mateusz Grochal zakończyli wypożyczenie i powrócili do Wolanki Wola Filipowska. Całej trójce dziękujemy za grę dla Szczakowianki i życzymy powodzenia zarówno w dalszej karierze jak i życiu prywatnym.

 

Facebook - duży

wstążki dekoracyjne
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.