Strona Nieoficjalna - Klub JSP Szczakowianka Jaworzno - Skromna wygrana z Podlesianką

Dominik Kasprzyk; 19.04.2015; 00:37; źródło: własne

Skromna wygrana z Podlesianką

Szczakowianka w sobotę pokonała na własnym boisku Podlesiankę Katowice 1:0 po samobójczym trafieniu Hiszpana Jose Garcii Acosty.

W pierwszej połowie Szczakowianka co prawda częściej była przy piłce, nie potrafiła jednak poważniej zagrozić bramce rywali. Podlesianka tymczasem mocno postraszyła jaworznicką defensywę. Katowiczanie wypracowali sobie dwie świetne sytuacje strzeleckie. Krzysztof Michalski najpierw umiejętnie wymanewrował obrońców, by mając przed sobą praktycznie już pustą bramkę, uderzyć obok słupka. Parę chwil później tan sam zawodnik strzałem głową próbował zaskoczyć Kojdeckiego, ale po raz kolejny zabrakło mu skuteczności. Gospodarze za to dość nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Bartosz Zyguła zagrał ładne podanie w pole karne, które miało trafić tuż za plecy obrońców, wylądowało jednak na głowie Hiszpana Jose Garcii Acosty. Ten chciał oddać piłkę do bramkarza, ale nie zauważył, że Bartkiewicz stał daleko przed linią końcową i w efekcie przelobował go otwierając wynik meczu. Szczakowianka przed przerwą mogła jeszcze podwyższyć, Marek Walczak wrzucił piłkę na głowę Macieja Rozmusa, ale jego strzał świetnie sparował na poprzeczkę bramkarz Podlesianki. Goście również próbowali atakować, nie byli jednak w stanie zaskoczyć Kojdeckiego.

Po przerwie w grze obu ekip sporo było chaosu, podopieczni trenera Sermaka mieli jednak kontrolę nad wynikiem i nawet wypracowali sobie kilka sytuacji podbramkowych. W 69. minucie Marek Walczak ładnie wypuścił podaniem Pawła Sermaka, ale ten spudłował. Dwa razy rywali postraszył też wprowadzony na boisko po przerwie Daniel Niedzielski. Rosły napastnik jaworznickich Drwali najpierw po rzucie wolnym posłał głową piłkę nad poprzeczką. Potem zaś jego groźny strzał z trudem wybronił Bartkiewicz. W ostatnich minutach Podlesianka rzuciła wszystkie siły do ataku, ale na niewiele się to zdało i ostatecznie mecz zakończył się skromną wygraną jaworznian 1:0.

Szczakowianka Jaworzno - Podlesianka Katowice 1:0 (1:0)
(Jose Garcia Acosta 23-sam.)

Szczakowianka: Kojdecki – Dworak, Rodziewicz, Kiczyński, Dębowski - Rozmus, Mrożek, Zyguła, Walczak – Sermak (90. Repa) – A. Molenda (46. Niedzielski)

Podlesianka: Bartkiewicz – Piwczyk (73. Jacenik), Sarzała, Sowa, Kożniewski, Garcia Acosta (61. Łoboda), Brehmer. Kaczmarczyk, Zając (84. Gruszczyński), Michalski, Jurowicz (32. Sieniawski)

Sędziował: Marcin Kasprzyk (Bytom)
Żółta kartka: Zyguła
Widzów: ok. 200

Fotogaleria z meczu jest już dostępna na naszym facebookowym profilu!